Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, yakın bir zamanda attığı tweet’inde Bitcoin ve altcoin piyasasında düşüşe yönelik görüşlerini açıkladı. Silbert, kripto para birimlerinin çoğunun, yüzde 99’unun, aşırı pahalı olduğunu söyledi.

Barry Silbert, Bitcoin ve altcoin piyasasına yönelik olumsuz görüşlerini paylaştı

Grayscale Bitcoin Trust’ın arkasındaki Digital Currency Group’un kurucusu ve CEO’su olan Silbert, kripto para birimlerinin yüzde 99’unun yüksek fiyatlandırılmış olduğunu iddia ediyor. Silbert ayrıca, Bitcoin’de boğa piyasasını ateşleyen bazı maddelerin “yatırımcı rehaveti”, “spekülatif aşırılık” ve ABD Merkez Bankası’na olan güven eksikliği olabileceğinden bahsetti. S&P 500 endeksi, son enflasyon verileriyle ilgili endişeler arasında geçen hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Kripto para birimleri yükselişe geçti

Dün Paul Tudor Jones’un Bitcoin (BTC)’i bir kez daha övmesi ve MicroStrategy’nin 1 milyar dolara kadar BTC satın alma planını açıklamasıyla, piyasa yeniden ivme kazandı. Tabii ki, Tesla CEO’su Elon Musk’ın, BTC madencilerinin belli derecede temiz enerji kullandığını kanıtladığı takdirde şirketin BTC ödemelerini yeniden kabul edeceğini açıklaması da yükselişi etkiledi.

Tesla CEO’sunun Pazar günü yaptığı açıklamanın ardından BTC, 2.000 dolar kadar yükseldi ve 37.500 dolar seviyelerini gördü. Dünkü gelişmeler ise BTC’nin 40.000 doları tırmanmasını sağladı. Öncü kripto para birimi, 21 Mayıs’tan bu yana ilk defa 41.000 doları gördü.

KAYNAK:https://kriptokoin.com/