The Crypto Dog, Solana’ya (SOL) ışık tuttu.

Kripto para sektörünün en ünlü analistlerinden birisi olan The Crypto Dog, yüz binlerce takipçisine yönelik yaptığı yeni bir açıklamada uzun vadede kendisini Ethereum’dan (ETH) çok daha fazla heyecanlandıran bir projeye ışık tuttu.

Solana’nın Potansiyeli, Ethereum’dan Daha Çok!

Analistin dikkat çektiği kripto para birimi ise Layer 1 blockchain ağı Solana (SOL) oldu. Analist, kripto para piyasalarının sert düşüş yaşadığı anlarda bile SOL’un geliştirilme konusunda rekor üzerine rekor kırdığını belirterek projenin arkasında çok ciddi bir ekip olduğunu ifade etti.

The Crypto Dog, Bitcoin ve Solana’nın Ethereum’a kıyasa avantajlara sahip olduğunu ve uzun vadede SOL ile BTC’nin, ETH’yi geçebileceğini düşündüğünü vurguladı. Analiste göre BTC, uzun vadede ETH’den daha iyi bir yatırımken Solana ise çok daha fazla yükseliş potansiyeline sahip.

The Crypto Dog konu hakkında yaptığı açıklamasında Layer 1 ağları arasında en çok güvendiğinin Solana olduğunu da vurguladı. Layer 1 odaklı diğer kripto paralar arasında ise Binance’in kendi kripto parası Binance Coin (BNB), Ethereum kurucu ortaklarının projeleri Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) yer alıyor. Tabii ki gözden düşmelerine rağmen Cosmos (ATOM) ve EOS’da bu konuda bir zamanlar oldukça iddialıydı.

Solana, aynı Binance’in BSC ağına destek vermesi gibi FTX kripto para borsası tarafından destekleniyor ve The Crypto Dog’un yorumu buna dayanıyor da olabilir.