Peter Schiff, Bitcoin’in önümüzdeki 7 yılda yüzde 6.125 yükselebileceğini kabul ediyor.

Bitcoin’e yönelik düşmanlığı ile tanınan ünlü altın yatırımcısı Peter Schiff, lider kripto para biriminin önümüzdeki günlerde ciddi bir artış elde edebileceğine inanıyor. Schiff, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’ın Bitcoin hakkında yaptığı bir yoruma yanıt vererek, BTC’nin önümüzdeki yedi yıllık süre içerisinde yüzde 6.125’e kadar yükseliş elde edebileceğini düşündüğünü ortaya koydu.

Bitcoin Yüzde 6.125 Yükselebilir Mi?

Euro Pacific Capital CEO’su Schiff bunun yanı sıra Bitcoin’in yükselme potansiyeline sahip olduğu gibi düşüş potansiyeline de sahip olduğunu belirtti. Schiff’e göre Bitcoin bu süre içerisinde kolaylıkla 10.000 doların altına gerileyebilir.

Saylor, takipçilerine yönelik yayınladığı bir ankette BTC’nin yedi yılda yüzde 6.125 yükseliş elde edip edemeyeceğini sordu. Schiff, bunun mümkün olmadığını belirtse de devamında “eğer böyle bir şey olsa bile” ifadesi ile aslında bu ihtimale inandığını ortaya koydu. Ankete yüzde 90’ın üzerinde evet yanıtı verildi. Schiff ise Bitcoin’in özellikle kaldıraçlı işlemler nedeniyle sert düşebileceğini ve 10.000 doların altına kadar gerileyebileceğini düşünüyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin basın saati itibarıyla 39.100 dolardan işlem görüyor. Bitcoin kısa süre önce yeniden 40.000 dolar üzerine çıksa da FED’in faiz kararının yarattığı endişe nedeniyle 38.000 dolara kadar gerilemişti. Michael Saylor’ın tahmininin gerçekleşmesi ise Bitcoin’e 2 milyon dolardan fazla bir birim fiyata ulaşma şansı verebilir.

KAYNAK:https://www.bitcoinsistemi.com/