Son dönemde özellikle, başta Elon Musk olmak üzere, kripto fenomenleri tarafından kolay manipüle edilebilen hale gelen Bitcoin, grafiği, lider kriptonun yönü hakkında ip uçları veriyor.

Ünlü analist Bitcoin’de formasyon yerine dikkat edilmesi gereken kilit seviyeyi açıkladı

Popüler analist ve trader Rekt Capital, son YouTube videosunda Bitcoin grafiğinde oluştuğu söylenen Omuz-Baş-Omuz formasyonu hakkında konuştu.

Bilindiği gibi O-B-O formasyonu, derin bir düzeltme ile neticelenen bir düşüş formasyonudur. Şu anda BTC grafiğinde oluştuğu öne sürülen formasyonun boyun çizgisi 33,938 dolar seviyesine denk geliyor. Bu durumda boyun çizgisinin aşağı yönlü kırılması BTC için daha derin bir düzeltme anlamına gelebilir.

Ancak Rekt Capital, yapılar arasındaki temel farklılık nedeniyle oluşumun bir baş ve omuz olarak düşünülemeyeceğini iddia ediyor.

Bu [sol omuz], denilen oluşum, başa kıyasla çok düşük . Sağ omzu düşündüğümüzde, o omzu inşa etmek için mum gövdemiz bile yok…

Baş, volatiliteli bir V şeklinde oluşum olmalıdır…. oysa baş, 3 aylık bir sürece yayılmış, Wyckoff dağılım aralığı olarak düşünülebilir.

Bu noktada Bitcoin hacminin de O-B-O formasyonu için oldukça alışılmadık tarzda olduğunu da söylememiz gerekir. Rekt Capital bu açıdan Bitcoin grafiğinde oluştuğu iddia edilen formasyon yerine, traderların aktif destek ve direnç seviyelerine odaklanmalarını daha önemli buluyor.

Ünlü analist Bitcoin’in kritik destek noktası olarak 29,407 dolar seviyesini ve kritik direnç seviyesi olarak da 38,824 dolar seviyesini işaret ediyor.

Kripto para alanının %43’ünü tek başına oluşturan Bitcoin, son iki ayda değerinin %40’ını kaybetti. BTC yazı anında 40 binin biraz üzerinde işlem görüyor.

KAYNAK:https://koinmedya.com/