Türk Bitcoin borsası Paribu, Altcoin Algorand (ALGO)’yu listeledi. Borsadan yapılan duyuruda artık yatırımcıların 09.06.2021 Saat 16 itibarıyla alım satım işlemlerini yapabilecekleri belirtildi.

Altcoin listelemeleri yatırımcılara kolaylık sağlıyor

Kripto para borsalarının Altcoin listelemeleri son derece önemli görülüyor. Halihazırda bir çok kullanıcının kolaylıkla kripto para birimine ulaşmasını sağlayan listelemeler aynı zamanda ülkemizde kripto para birimi ticaret hacminin genişlemesine katkıda bulunuyor.

İlk 40 kripto para birimi içerisinde yer alan ALGO yazının yazıldığı sırada %10 yükselişle 1.03 Dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Algorand ortaklıklarıyla büyüyor

pNetwork (PNT) ve Algorand (ALGO) tarafından yapılan resmi açıklamaya göre pNetwork; Algorand (ALGO) ile Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dahil olmak üzere kripto devleri arasında harici bir köprü kuruyor. Proje aynı zamanda, Algorand Vakfı bağışıyla destekleniyor.

Yeni köprüler aracılığıyla Algorand (ALGO), “doğal” blockchain’lerine sabitlenmiş sentetik varlıkları 1:1 destekliyor. Bu adım ile sentetik varlıklar, farklı blockchain’ler arasında sorunsuz bir şekilde taşınacak.