Tesla’nın kripto para piyasasına etkileri artık herkesin malumu. Ancak bu kez Elon Musk’ın sahibi olduğu şirketin rakiplerinden biri, oldukça enteresan bir kripto para hamlesiyle gündeme geldi. Yeni bir elektrikli araç, Bitcoin ve Dogecoin madenciliği yapabilecek.

Yeni elektrikli araç Bitcoin ve Dogecoin madenciliği yapabilecek

Kanadalı elektrikli araç üreticisi Daymak, henüz piyasaya sürülmemiş fütüristik arabası Spiritus’un park halindeyken Bitcoin ve Dogecoin madenciliği yapabileceğini duyurdu.

Yirmi yıllık şirket, Cardano da dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimleri üzerinden ön sipariş ödemelerini kabul edeceğini de söylüyor. Mart ayında otomobil için başlatılan kitle fonlaması kampanyası da şimdiden 350 milyon doları aştı.

Daymak’ın patent bekleyen kripto para altyapısı, otomobilin kullanıcı arayüzüne entegre edilecek.

2023’te yollarda olabilir

Kripto madenciliği özelliği eklemek isteyen ilk elektrikli otomobil olmasının yanı sıra zengin özelliklere sahip olan Daymak Spiritus, dünyanın en hızlı üç tekerlekli aracı olmayı da hedefliyor. Aracın ilk teslimatlarının 2023’te başlaması bekleniyor.

Daymak’ın kurucusu Aldo Baiocchi, şirketinin kripto para birimleri ile desteklenen bir gelecek öngördüğünü söylüyor:

Otoyol geçiş ücretlerinizin, park yerinizin ve arabaya servis siparişinizin doğrudan kripto para ile anında ödeneceği bir gelecek öngörüyoruz. Çevrim içi faturalarınız ve bankacılığınız, kripto ile ödenen aynı yazılım platformu üzerinden yönetilebilecek.

Tesla CEO’su Elon Musk kısa süre önce kripto madenciliği tarafından üretilen ısının geri dönüştürülmesine yakından ilgi göstermişti. Geçen ay, önde gelen elektrikli araba üreticisi, çevresel kaygılar nedeniyle Bitcoin ödemelerini askıya aldı ve topluluktan gelen tepkilerle BTC fiyatı çok sert düştü.

KAYNAK:https://kriptoparahaber.com/