Ethereum Classic ve ICP’nin büyük kazançlar elde ettiği son 24 saatte kripto para piyasasının genelinde de yaklaşık %5’lik artış yaşandı.

⚫Kripto para piyasasının genelinde, son 24 saatte %5’lik bir artış yaşandı.

⚫Ethereum Classic (ETC) ve Dfinity’nin Internet Computer’ı (ICP) ise en çok kazanan kripto paralar oldu.

Son 24 saatte kripto para piyasasının geneline mütevazı bir yükseliş havası hakim. Ethereum Classic ve ICP ise bu yükselişe liderlik eden kripto paralar oldu.

Ethereum Classic, Son Bir Günde %31’lik Artış Kaydetti

2016’daki bir DAO saldırısının ardından Ethereum blok zincirinden ayrılan Ethereum Classic (ETC), CoinGecko verilerine göre, son 24 saatte %31’den fazla fiyat artışı yaşadı ve 57 Dolar seviyesine ulaştı. ETC’nin son yedi günde ise toplam %41’lik bir fiyat artışı yaşadığı bildirildi.

Ethereum Classic geliştiricileri, Temmuz ayı sonlarında hayata geçirilecek olan “Magneto” ağ güncellemesinin, yakın zamanda standart Ethereum blok zincirine yapılacak Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) yükseltmelerini uygulayacağını duyurdu. Yine de günlük fiyat artışına rağmen Ethereum Classic, Mayıs ayında belirlediği 167 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin bir hayli altında seyrediyor.

Internet Computer’ın Artan Popülaritesi

Internet Computer blok zincirinin yerel tokeni olan ICP de son 24 saat içinde %30 fiyat artışı yaşayarak önemli bir performans gösterdi. Pazar günü 28 Dolar fiyatına kadar gerileyen ICP, yaşadığı son fiyat artışı ile birlikte tekrardan 55 Dolar seviyesini aşmayı başardı.

Internet Computer projesinin, Goldman Sachs tarafından hazırlanan bir raporda övgü görmesi fiyat artışını sağlayan önemli etkenlerden biri oldu. “Dijital Varlıklar: Güzellik Seyircinin Gözünde Değil” başlıklı Goldman Sachs raporu, Internet Computer’ı “yenilikçi ama aynı zamanda test edilmemiş, erken aşamada ve karmaşık” olarak nitelendirdi.

CoinGecko’ya göre, kripto para piyasası genelinde de son 24 saatte yaklaşık %5’lik artış yaşandı. Lider kripto para Bitcoin, şu dakikalarda 34.800 Dolar seviyesinde seyrediyor. Ripple’ın XRP’si ve Polkadot (DOT) tokenleri de son 24 saatte yaklaşık %10’luk artış kaydederek pozitif performans sergileyen kripto paralar arasında yer aldı.

KAYNAK:limenya