Bitcoin ve genel olarak kripto para alanına yönelik hamleleriyle tanınan ABD merkezli dev şirket MicroStrategy, BTC satın almak için 400 milyon dolarlık tahvil satışı yapacağını duyurdu

MicroStrategy’den yeni Bitcoin atağı

Bugün yapılan bir duyuruya göre MicroStrategy, “piyasa koşullarına ve diğer faktörlere bağlı olarak, 2028 vadeli üst düzey teminatlı senetlerin toplam anapara tutarı 400 milyon dolar olmak üzere özel bir teklifle sunmayı planladığını duyurdu.” Şirketin CEO’su Michael Saylor da bu gelişmeyi Twitter üzerinden duyurdu ve “MicroStrategy, ek Bitcoin satın almak için 400 milyon dolarlık tahvil teklifini açıkladı” diyerek şirketin resmi web sitesindeki gönderiyi paylaştı.

MicroStrategy’nin elinde 92 bin BTC bulunuyor

 piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan BTC’yi yüklü miktarlarda satın almasıyla sürekli gündeme geliyor. MicroStrategy’nin elinde, yazım sırasında, 92.079 BTC bulunuyor. İlk BTC satın alımını 2020’nin Ağustos ayında gerçekleştiren şirket, son zamanlarda 10-15 milyon dolarlık BTC satın alımları gerçekleştiriyor. Şirketin alımlarının genellikle Bitcoin ve genel kripto para piyasasındaki düşüşler sırasında geldiği de dikkatlerden kaçmıyor.

Bitcoin, yazım sırasında son 24 saatte yüzde 2.3’lük bir artış ile 36.675 dolardan el değiştiriyor.

KAYNAK:https://kriptokoin.com/