Blockchain izleme ve analiz platformu Whale Alert, kripto para borsası Binance’den dijital cüzdana yaklaşık 18 milyon dolar değerinde bir Ripple (XRP) transferinin altını çizdi.

Whale Alert’e göre, önde gelen bir cüzdan, 24 Haziran Perşembe günü TSİ 20.00’de Binance‘ten 26 milyon adet coini bir kripto cüzdanına taşıdı. Söz konusu işlem Bithomp’ta kaydedildi.

En son gerçekleşen transfer, önde gelen bir kripto balina hesabının 12 Haziran tarihinde yaklaşık 146 milyon dolar değerinde 176 milyon XRP’yi dijital bir cüzdana taşımasından 2 hafta sonra gerçekleşti.

Dünyanın en değerli 7. dijital varlığının fiyatında olan son düzeltmeye rağmen, balina XRP işlemleri artmaya devam ediyor. Ek olarak, toplam XRP balina sayısı son birkaç ayda önemli ölçüde arttı. San Francisco merkezli blockchain firması Ripple 2021 tarihinde yayınladığı Q1 Markets raporuna göre 2021 yılının ilk üç ayında XRP birikimi hızla arttı.

Ripple yayınladığı raporda şu ifadelere yer verdi:

“En az 10 milyon XRP bakiyesi olan cüzdanlar olarak tanımlanan ‘balina’ cüzdanlarının sayısı 308’den 319’a yükseldi. Benzer şekilde, 1 milyon ile 10 milyon arasında kripto para tutan cüzdan sayısı da 1.125’ten 1.196’ya yükseldi” .

XRP ve kurumsal girişler

Nisan 2021 tarihinden bu yana XRP, kurumsal yatırımcılar arasında en popüler kripto varlıklarından biri olmayı sürdürüyor. CoinShares tarafından yakın tarihte yayınlanan dijital varlık fonu akışı raporuna göre, XRP, son birkaç haftadaki önemli fiyat artışı sebebiyle kurumsal yatırımcılardan önemli miktarda çekimler gördü. XRP fiyatının 1,90 doları geçtiği Nisan 2021’de üç yıldan fazla bir süre içinde en yüksek seviyesine ulaştı. O zamandan beri, dijital varlık, olumsuz kripto piyasası duyarlılığı nedeniyle kademeli bir düşüş gördü.

KAYNAK:https://kriptoparahaber.com/