Yatırımcılarda merkeziyetsizlik bunun neresinde gibi soruların oluşmasına neden olan başta Elon Musk olmak üzere yapılan paylaşımlarla etkilenen Bitcoin (BTC), son Weibo haberiyle yaşadığı gerilemeden sonra yayın saati itibariyle 35.900 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Paylaşımların Etkisi Ve Kısa Vadeli Görünüm!

30.000 dolarlık dip seviyesinden sonra dün itibariyle tam anlamıyla bir yükselişin geldiği BTC, dün 42.000 dolar beklentileri içinde gelen Elon Musk “Kırık Kalp BTC” tweeti ile düşüşe geçti.

Adeta bir anda şelaleye dönen BTC, bu %7’lik düşüş dalgasından sonra hacimsiz bir şekilde yeniden yükselmeye başladı. Tam da bu noktada Musk’tan gelen yeni BTC hamlesi, piyasayı yükselişe itmeye başladı.

Ancak bu sefer de tam unutuldu bitti derken bir Çin FUD’u ile yeniden piyasa kırmızıya döndü. Bu düşüş etkisiyle saatlik grafikte kısa vadeli yükseliş trendini gösteren iki yeşil destek çizgisi altına gerileyen BTC, yeniden kaybettiği desteklerin üzerine çıkmaya çalışıyor.

Saatlik grafikte tehlikenin devam ettiği BTC’de yarıda kalan yükseliş hareketinin devam etmesi için 37.130 – 37.325 dolar aralığı üzerine kapanışlar yapması bekleniyor. Ancak henüz trend altında kalmaya devam eden ve fibonacci 0.382 seviyesi olan 35.698 dolar üzerinde fiyatlanan BCT’nin bu destek seviyesini kaybetmesi halinde düşüşün 34.800 dolar civarına doğru derinleştiği görülebilir.

BTC 4 Saatlikte Simetrik Üçgen Altına Kayıyor!

Dün itibariyle günlük açıdan birçok analistin dikkat çektiği simetrik üçgeni yukarı yönlü kırma eğilimi gösterdikten sonra düşüş yaşayarak fakeout yapan BTC, 4 saatlikte de aşağı doğru iğne atıyor.

4 saatlikte çizilen bu formasyonun içine dönmeye çalışan BTC’nin oldukça kararsız bir hâl aldığı görülüyor. Bu noktada yeşil trend çizgisi altındaki kapanışlar daha büyük düşüşleri getirebileceği için stop olma yoluna gidilebilir.

KAYNAK:https://www.kriptopiyasasi.com/