Oyunseverler tarihin en beğenilen video oyunlarından Grand Theft Auto 6’yı beklerken oyunla ilgili söylentilere de her gün bir yenisi ekleniyor. Çıktığı günden beri sekiz sene geçen GTA V’in ardından gözler artık oyunun yapımcısı Rockstar Games’e çevrilmişken bugün oyunla ilgili kripto para konulu yeni bir sızıntı açığa çıktı.

GTA 6’da kripto para kazanmak mümkün olabilir

Sızdırdığı bilgilerle tanınan Tom Henderson tarafından 3 Haziran’da atılan bir tweet’e göre, Rockstar Games tarafından henüz duyurulmamış olan ikonik serinin bir sonraki bölümü, bazı görevleri tamamlamak için oyunculara nakit yerine kripto para ödülü verecek:

Geçenlerde GTA 6’da bazı görevleri tamamladığınızda bazı görevlerin sizi nakit yerine Bitcoin ile ödüllendireceğini duydum.

İsmi Bitcoin olmayacak

Henderson ayrıca oyunun endüstri için oldukça büyük olacağına inandığı çeşitli kripto para birimleri için bir komisyoncu ekleyeceğini söylüyor. İçeriden bilgi aldığını iddia eden Henderson oyun içi kripto para biriminin kendi başına “Bitcoin” olarak adlandırılmasının pek mümkün olmadığını da sözlerine ekledi:

Sadece daha az kafa karışıklığı olsun diye, şaka yapmıyorum. Güvendiğim birinden duyduğum şey bu. Muhtemelen “Bitcoin” olarak adlandırılmayacak Ama bu bir kripto para birimi olacak.

Geçmişte pek çok doğru sızıntı yapmıştı

Henderson’ın sözleri pek çok kişiye olası gelmese de Battlefield ve Call of Duty hakkında bilgi sızdırma konusundaki güvenilir geçmişi nedeniyle oyun topluluğu içinde iyi tanındığını belirtmek gerekiyor.

Henderson Ocak ayında, GTA 6’nın oynanabilir karakterleri arasında bir kadın kahraman olacağını da iddia etmişti. GTA 5, bugüne kadar 140 milyonun üzerinde kopya satarak kültürel bir fenomen haline geldi.

KAYNAK:https://kriptoparahaber.com/