Tesla CEO’su  Elon Musk, elindeki son evi satmaya karar verdi, ancak elinde hala Bitcoin ve Dogecoin var. Ayrıca ünlü milyarder, elindeki BTC varlıklarının miktarını açıkladı.

Dünyanın en zengini Elon Musk, son evini de satıyor

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, şimdi kalan son evini satacağını duyurmak için Twitter’ı kullandı. Geçen yıl Mayıs ayında Elon Musk, biri hariç tüm evlerini sattığını tweetledi. Ancak, görünüşe göre Elon Musk Bitcoin’ini satmadı.

9 Haziran’da Elon Musk, etkinlikler için kiralanan evi dışındaki tüm evlerinden kurtulduğunu açıkladı. Bugün kendisi için özel bir yer olmasına rağmen son evini de satacağını paylaştı. Elon Musk, evin orada yaşayacak büyük bir aileye gitmesi gerektiğine dikkat çekti.

Elon Musk, ilk Bitcoin varlıklarını açıkladı

Mayıs 2015’te, en çok satan kitap olan “Harry Potter” kitap serisinin yazarı JK Rowling, Bitcoin’e ilgi duymaya başladığında ve topluluktan onu anlamasına yardım etmesini istediğinde, Elon Musk bunu yazara açıklamaya çalışanlardan biriydi. O zaman Elon Musk, hediye olarak aldığı 0,25 BTC’ye sahip olduğunu açıkladı. Anonim bir kullanıcı, Elon Musk’un evlerini sattığını ancak BTC’sini elinde tuttuğundan bahsetti.

O zamandan beri işler değişti. Bu yıl Tesla, e-arabalar için Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başladı ve ardından tartışmalı CO2 emisyon sorunları nedeniyle bu karardan vazgeçti. Tesla, 1,5 milyar dolarlık yatırımla Bitcoin piyasasına girdi ve ardından kârının fırladığını gördü. Daha sonra şirket, BTC holdinglerinin yüzde 10’unu sattı. Bununla birlikte, Elon Musk’ın artık bir Bitcoin sahibi (0.25 BTC’den çok daha fazlasına sahip) ve aynı zamanda bir Dogecoin sahibi olduğuna inanılıyorElon Musk, Tesla’nın Bitcoin ödemelerini kabul etmeye ne zaman devam edeceğini de açıkladı.

Topluluk, Elon Musk’un kişisel BTC ve DOGE varlıkları olduğunu düşünüyor

Bitcoin söz konusu olduğunda Elon Musk, her zaman Tesla adına konuşur, ancak topluluk, onun da kişisel Bitcoin varlıkları olduğunu düşünüyor. 13 Haziran Pazar günü Elon Musk, küresel BTC madencilik topluluğu tarafından kullanılan yenilenebilir enerji miktarı, teçhizatları tarafından emilen enerjinin en az yüzde 50’sine yükselir yükselmez Tesla’nın Bitcoin’i kabul etmeye devam edeceğini açıkladı.

KAYNAK:https://kriptokoin.com/