NYDIG ve FS Investments, bir Bitcoin yatırım fonu için SEC’e evrak gönderdi. Morgan Stanley de bunun için müşterilerini yönlendirmeye hazır.

Haberin Özeti

●NYDIG ve FS Investments’ın başlatacağı yatırım fonu, Morgan Stanley ile bağlantılı dördüncü Bitcoin fonu olacak.

●Banka ilk olarak Mart ayında Bitcoin fonlarını benimsediğini duyurdu.

Morgan Stanley’nin varlık yönetimi müşterileri, yakında Bitcoin’e girmek için daha fazla seçeneğe sahip olacak.

Morgan Stanley’nin Dördüncü Bitcoin Fonu

“Bitcoin’e adanmış bir finansal hizmetler firması” olarak kendisini tanımlayan New York Digital Investment Group (NYDIG) ve FS Investments, ABD merkezli Morgan Stanley bankasının müşterilerine yönelik bir yatırım fonu başlatmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC)başvuru yaptı.

Bu tür fonlar, şirketlerin ve/veya kişilerin, varlığın velayetini kendi üzerine almadan Bitcoin’e yatırım yapmalarına olanak sağlar. Söz konusu fonlar, BTC fiyatını yakından takip ederek ve müşterilerinden belli bir yönetim ücreti talep ederek bunu gerçekleştirir.

FS NYDIG Kurumsal Bitcoin Fonu LP, kurumsal müşterilerin portföylerine kripto para eklemelerini sağlayan dördüncü Morgan Stanley bağlantılı fon olacak.

Morgan Stanley, Müşterilerine Bitcoin Fonları Sunan İlk Büyük ABD Bankası Oldu

Morgan Stanley, ilk olarak Mart ayında müşterileri için Bitcoin fonları sunmaya başladı. Fonların giriş seviyeleri yüksek olmasına rağmen – ilk iki fon için minimum yatırım 25.000 ABD Doları olarak belirlendi – Morgan Stanley, bunu yapan ilk büyük ABD bankası oldu.

Yukarıda belirtilen mottosundan da anlaşılacağı üzere NYDIG, kripto cephesinde çok daha aktif. Şirket, Mayıs ayında, sıradan banka müşterilerinin hesapları aracılığıyla Bitcoin satın almasını sağlamak için Fidelity National Information Services (FIS) ile ortaklık kurdu.

NYDIG banka çözümleri başkanı Patrick Sells konu ile ilgili CNBC’ye verdiği demeçte, “Yaptığımız şey, sıradan Amerikalıların ve şirketlerin mevcut banka ilişkileri yoluyla Bitcoin satın alabilmelerini sağlamak.” dedi.

KAYNAK:https://limenya.com/