Bitcoin’e hücum dönemi başladı!

Altına Hücum” dönemi olarak bilinen 1848’ler, ABD’deki halkın büyük bir çoğunluğunun altın madenlerinin yer aldığı bölgelere akın etmeleri şeklinde açıklanabilir. Bu dönemde ABD’nin iç zenginliği keşfedilirken ABD’nin Kaliforniya eyaletinin tam olarak taşının ve toprağının altın ile dolu olduğu da anlaşıldı

Altına Hücum Bitti, Bitcoin’e Hücum Başladı

Altına hücum döneminde Kaliforniya’ya giden milyonlar ciddi kazançlar elde ederken aslında en büyük kazancı ise bu kişilere yönelik ürünler ve araçlar geliştirenlerin elde ettiği görülüyor. Levi’s markasının ve ABD’nin en büyük bankalarından olan Wells Fargo’nun ortaya çıkması da tam olarak bu döneme dayanıyor. Wells Fargo, altın madencilerine hizmet verirken Levi’s da yine madencilere yönelik oldukça dayanıklı kot pantolonlar üretti. İki şirket de şu an kendi kulvarlarında dünyanın en büyükleri arasında yer alıyor.

Ünlü milyarder Ken Moelis ise şu an kripto para sektöründe yaşananları o dönem yaşananlara benzetti. Yakında Bitcoin’e ve kripto para sektörüne yatırım yapma niyeti bulunduğunu ifade eden milyarder iş adamı, buna rağmen yatırımının direkt kripto para almak olmayabileceğini belli etti. Moelis, 1848’li yıllarda yaşananlardan örnek aldığını ve bu sektöre araç/gereç satışı yaparak da yatırım yapılabileceğini belirtti.

Kripto para sektörüne yönelik talebin arttığını ve “insanların ne istediğini bilmemiz gerek” ifadesi ile buna yönelik çalışma yapılması gerektiğini belirten Moelis, ABD’li dev firmalara katılabilir. Goldman Sachs, JPMorgan ve bunun gibi dev bankalar şimdiden kripto para alım satım hizmeti vermeye başladı ve Moelis’in Moelis & Company isimli yatırım bankası da benzer adımlar atabilir.

KAYNAK:https://www.kriptopiyasasi.com/