Blockchain girişimi olan Polygon, altcoin projesi MATIC ile oldukça popüler bir durumda. Şimdi ise, kurumsal yatırımcılara hitap eden Bitwise 10 Large Cap Crypto Index’e girdi. Bu endeks, kripto alanında son derece popüler ve serbest dolaşımdaki piyasa değeri ile tartışan en büyük 10 kripto para biriminin performansını takip eder.

Polygon, bir başka altcoin olan AAVE’yi yerinden etti

Dolayısıyla Polygon’un burada yer alması, tüm yatırımcıları için önemli bir kilometre taşı niteliğinde. Yerel kripto para birimi MATIC şimdi ilk 15 kripto listesinde yer alıyor ve bir yılda 183 kat kazanç kaydetti. Polygon’daki (MATIC) bu büyük ralli, bu yıl gerçekleşen bazı güçlü gelişmelerle destekleniyor. Bitwise 10 Kripto Endeks Fonu (BITX), yönetim altındaki 817 milyon doların üzerinde varlığa sahip ve geçen yıl %369 gibi devasa bir getiri sağladı. Yıllık bazda, endeks yaklaşık %65 arttı.

Polygon’un endekse girişi, Mayıs ayı sonundaki bir yapılandırma sürecinin parçasıydı. İlginç bir şekilde MATIC, DeFi tokeni AAVE’nin endeksten kaldırılmasıyla giriş yaptı. Endeks, saklama ve likidite gibi faktörlerin taranmasından sonra her ay yapılandırılıyor. Polygon artık Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Chainlink (LINK), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) gibi devlerle birlikte endekste yer alacak. Ancak, Polygon’un ağırlığı şu anda sadece %1,03. Öte yandan, Bitcoin %63,92’lik ağırlığıyla endekste en çok yer kaplayan kripto para. Ardından %28,85 ile Ethereum geliyor.

Polygon’un meteorik yükselişi

Polygon, temel olarak Ethereum ağı için bir Katman 2 ölçeklendirme ve altyapı geliştirme çözümüdür. Ağ tıkanıklığı, yavaş hız ve yüksek işlem ücreti gibi Ethereum’un bazı önemli sorunlarını ele alıyor. Bazı önemli endüstri sorunlarını çözdüğü için Polygon, kurumlar ve bazı büyük yatırımcılar arasında yavaş yavaş fark ediliyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere geçen hafta, Polygon, teknoloji milyarderi Mark Cuban’dan büyük fon sağladı. Polygon’un Bitwise fonuna eklenmesi, altcoin’i daha fazla kurumsal oyuncunun dikkatine sunabilir.

KAYNAK:https://kriptokoin.com/