Kripto Para Haber – JPMorgan’ın son araştırma notu yayınlandı. Geçen ayki notta Bitcoin için “146.000 dolara ulaşabilir” dense de bu ay BTC’nin gerçeğe uygun değerinin 24.000 ila 36.000 dolar arasında olduğu ifade ediliyor.

Bitcoin için tarihin en kötü aylarından biriydi

Mayıs 2021, Bitcoin’in 2011’den bu yana en kötü performans gösteren ayıydı ancak Amerikan bankası JP Morgan’dan bir analist, varlığın orta vadede daha düşük bir eğilim gösterebileceğine inanıyor.

JP Morgan stratejisti ve dijital varlık uzmanı Nikolaos Panigirtzoglo, Bitcoin sahiplerine uyarı niteliğinde bazı ifadelerde bulundu.

“BTC 26 bin dolara kadar düşebilir” iddiası

Yatırımcılara yönelik araştırma notunda uzman isim, Bitcoin’in yeni bir yükselişe başlamadan önce perakende kapitülasyona işaret etmesi için 26.000 dolara inmesi gerektiğini yazdı. Analiste göre Bitcoin’in mevcut gerçeğe uygun değeri 24.000 ila 36.000 dolar arasında.

Son birkaç hafta içinde Bitcoin’e olan kurumsal ilginin azalmasıyla bağlantılı olarak daha fazla oynaklık gördük. Panigirtzoglo, Mayıs çöküşünün Bitcoin’in bir değer deposu olarak potansiyelinden şüphe etmeye başlayan birçok kurumsal yatırımcının gözündeki imajına zarar verdiğini de sözlerine ekledi.

Uzman stratejist şöyle konuştu:

“Geçtiğimiz haftalardaki yükseliş ve düşüş dinamiklerinin, kripto piyasasının ve özellikle Bitcoin ve Ethereum’un kurumsal olarak benimsenmesinde bir gerilemeyi temsil ettiğine dair şüphe yok. Özellikle altına kıyasla sadece oynaklığın artmasının, kurumsal portföylerde dijital altının geleneksel altına kıyasla çekiciliğini azalttığı için kurumsal benimsemenin daha fazla artması adına bir engel olduğunu görüyoruz.

Nisan’da fiyat hedefini yükseltmişlerdi

Analist, Nisan ayında Bitcoin’in düşük volatilitesini övmüş ve 146.000 dolarlık bir fiyatı hedeflediğini söylemişti. Ancak son piyasa düşüşü ile analistin dijital varlığa orta vadeli bakış açısını değiştirdiği görülüyor. Bitcoin’in aşağı yönlü oynaklığı geri döndüğüne göre, kurumların bir değer deposu ve enflasyona karşı bir koruma olarak Bitcoin’e yönelme olasılığının düşük olduğunu savunuyor.

Efsanevi trader Peter Brandt da başka bir çöküşün mümkün olduğunu söyledi.

KAYNAK:https://kriptoparahaber.com/