Bitcoin, hafta ortası çöküşünden sonra toparlanmaya  başlasa da JPMorgan stratejistleri varlık için düşüş eğiliminin süreceğini düşünüyor. BTC ile ilgili son notlarında stratejistler, GBTC hisselerinin yakında açılmasına değindiler. Bu hamlenin kripto para birimini 25.000 dolara kadar düşürebileceği iddia edildi.

GBTC hisseleri çok önemli bir rol oynayacak

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki dev çok uluslu yatırım bankasından analistler, birincil kripto para birimine tartışmalı bir yaklaşım sergiliyor. Bir dönem altı basamaklı bir fiyat etiketi tahmin eden ekip, şimdilerde kıyamet günü senaryolarından söz ediyor.

Ancak bu ekip, en büyük kripto para birimi varlık yöneticisi olan Grayscale’in rolü konusunda tutarlı açıklamalar yapıyor. Tanınmış ekip bu yılın başlarında, Grayscale Bitcoin Trust’a girişlerin azalması nedeniyle BTC fiyatının bir düzeltmeye yönelebileceği konusunda uyarı paylaşmışlardı.

Bloomberg tarafından bildirilen en son notta, en büyük BTC izleme fonunu içeren başka bir düşüş senaryosu daha öne sürdüler. Bu sefer GBTC hisselerine değindiler.

Grayscale hizmetlerini kullanan kurumsal yatırımcılar, Temmuz ayında yalnızca bir günde 16.000 BTC’ye erişim elde edecek. Ayın geri kalanında da önemli miktarların kilidi açılmış olacak.

Bu altı aylık kilitleme döneminden sonra BTC’nin değer artışını akılda tutarak, en azından bazı yatırımcıların nakit almaya karar vereceklerini varsayabiliriz. JPM’ye göre bu, artan oynaklığa ve satış baskısına yol açabilir.

BTC için hedef 25 bin dolar mı?

Sadece birkaç gün önce, Bitcoin neredeyse yarım yılın en düşük fiyat noktasına, 29.000 doların altına düştü. O zamandan beri bir miktar toparlandı ve şu anda 32.000 doların üzerine geldi. Ancak JPM analistleri ufukta hâlâ daha olumsuz fiyat hareketleri olduğunu düşünüyor.

“Bu haftaki düzeltmeye rağmen, daha genel olarak Bitcoin ve kripto pazarları için olumsuz bakış açımızdan vazgeçmek istemiyoruz. Bazı iyileşmelere rağmen, sinyallerimiz genel olarak düşüş eğiliminde.”

KAYNAK:https://kriptoparahaber.com/