Fundstrat’in yönetici ortaklarından olan Tom Lee, Bitcoin konusundaki olumlu görüşünü Pazartesi günü yineledi ve eğer hisse senedi borsaları yeni rekorlar kırmayı başarırsa Bitcoin’in de rekor düzeylere ulaşacağını düşündüğünü söyledi.

Lee, paylaştığı notta Bitcoin’in yıl sonuna kalmadan 125.000 dolara çıkacağı görüşünü tekrardan dile getirdi. Lee’nin, Bitcoin’in ulaşacağını düşündüğü fiyat tahmini Salı günkü Bitcoin fiyatlarının %241 artış göstermesiyle mümkün olabilir

“Bitcoin, Negatif Haberlere Rağmen Düşüş Göstermedi, 30.000 Dolar 2021 Yılının En Düşük Seviyesi Olabilir”

Bitcoin Nisan ayının ortalarında yaklaşık olarak 65.000 dolar seviyesindeki kendisine ait tüm zamanların en yüksek rekorunu kırmasının ardından geçtiğimiz ay 30.000 dolara kadar düşmüştü. Ancak Lee’ye göre bir dizi dalgalı haftasonunun ardından Bitcoin nihayet en dip noktasını görmüş olabilir. Lee ayrıca Bitcoin hakkında çıkarılan olumsuz haberlerin Bitcoin fiyatlarında bir satış dalgası yaratamadığının altını çizdi ve kendi görüşlerinin temelini de bu gelişmeler oluşturdu: “Bir dizi ‘negatif’ haber furyasına rağmen Bitcoin bu hafta sonu 2.000 dolar kadar yükseldi. Bu gelişmeyle birlikte, kötü haberlerin yeni dipler yaratamamasıyla, Bitcoin’in dip safhasını geride bıraktığını düşünüyorum.”

Hisse Senedi Borsaları Endeksleri Rekor Kırmak Üzereler

Lee’nin Bitcoin ile ilgili bu görüşü, S&P 500 ve Dow Jones’un yeni rekorlar kırmasına ramak kalmasıyla beraber de daha güçlü bir hale geldi. İki endeks de Salı sabahına daha yüksek bir seviyeden giriş yaptı ve rekor düzeylerinin %1 kadar yakınında bulunuyorlar.

Lee bu durumu şöyle yorumladı: “Eğer S&P 500 endeksi kendisine ait yeni bir tüm zamanların en yüksek rekoruna ulaşabilirse, Bitcoin dahil kripto para piyasaları da kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyatlarına tırmanacaktır.

Ancak Lee, hisse senedi piyasalarının rekor kırması ve Bitcoin’in de dip yapması, Bitcoin ve diğer kripto paraların hemen rekor düzeylere fırlayacağı anlamına gelmediğini konusunda da uyardı. Paylaştığı nota göre, böyle bir durum yerine 35.000 dolar ile 60.000 dolar arasında yatay seyirler ile birlikte gelen bir yükseliş daha mantıklı olabilir: “Bitcoin fiyatlarının halen 2021 yılının sonundan evvel 125.000 dolar seviyesini aşacağını düşünüyoruz. Ancak şu an için kısa vadede Bitcoin’i dikkatle incelemekteyiz. 40.000 doların üstüne yeniden bir tırmanış, 30.000 dolar seviyesinin 2021 yılı için dip seviyesi olduğu tezini güçlendirecektir.”

KAYNAK:https://limenya.com/