Cane Island Alternative Advisors’tan Timothy Peterson tarafından paylaşılan bir Ethereum fiyat analizine göre; ETHUSD, birkaç ay sürecek zorlu bir sürece hazırlanıyor olabilir.

İşte Ethereum fiyat grafiğindeki kritik sinyaller!

Cane Island Alternative Advisors analistlerinden Timothy Peterson, Ethereum‘un zorlu bir sürece hazırlanıyor olabileceğini gösteren bir analiz paylaştı. Analiz, Ethereum’un yaz boyunca kötü bir performans sergileyebileceğine işaret ediyor.

“Ethereum birkaç ay boyunca zorlu bir mücadele verebilir. 6 ay süren %670’lik olağanüstü bir yükselişten sonra, ETH, tarihsel olarak da çok kötü performans gösterdiği yaz aylarında, yine tatile çıkarsa şaşırmam.”

Ethereum için 2k hala kritik bir seviye!

Ethereum pazartesi günkü düşüşlerde, 2.890$’lık fiyat alanından reddedildikten sonra hala toparlanamadı.

Bu fiyat alanı aynı zamanda, aşağıdaki grafikte de vurgulandığı gibi, 2.800 dolar direnç seviyesi ve 50 günlük hareketli ortalama (beyaz renkle gösterlen)’ya denk geliyor.

Ayrıca grafiğe bakıldığında; 2400 dolar civarındaki satış baskısının bir sonucu olarak,1 00 günlük hareketli ortalama (sarı) kırıldıktan sonra, 2 bin dolarlık desteğin Ethereum’un bir sonraki savunma hattı olacağı görülebilir. Şu anda haftalık kapanışa sadece saatler var ve Ethereum, 2.360 dolardan işlem görüyor.

Ethereum 2 bin doların üzerinde bir kapanış yapabilirse, yeniden 2.500 doların üzerine doğru bir toparlanma başlatabilir. Fakat günlük MACD, MFI ve işlem hacmi, daha fazla düşüşe yol açabilecek bir satış seviyesine işaret ediyor.

Dolayısıyla, 2 bin dolarlık desteğin kırılması durumunda, yaz boyunca yükseliş eğilimi olasılığını sürdürmek için son umut olarak, Ethereum 200 günlük hareketli ortalamaya denk gelen 1800 doları korumak zorunda kalacak.

KAYNAK:https://koinmedya.com/