Ticari hacim açısından dünyanın en büyük kripto para borsası konumundaki Binance, yayınlanan yeni bir uyarıya göre Birleşik Krallık içerisinde hizmet verme yetkisine sahip değil.

Binance’e Yeni Uyarı

26 Haziran tarihinde İngiltere’nin finansal denetleyicisi FCA tarafından yayınlanan uyarıda, Londra merkezli Binance Markets Limited’ın veya Binance Group ile ilişkili herhangi bir şirketin ülke içerisinde hizmet verme yetkisine sahip olmadığı belirtildi.

Binance, Haziran 2020’de yaptığı açıklamada Binance U.K. isimli sadece ilgili ülkeye özel kripto para borsa planını duyurmuştu. Borsanın başına geçmesi planlanan Teana Baker-Taylor ise 6 ay içerisinde görevini bıraktı ve planın ne olduğu şimdiye kadar bilinmiyordu.

FCA, Binance’in Kanada, Ontario içerisindeki hizmetlerini sonlandıracağını resmi olarak açıklamasından tam olarak 1 gün sonra bu uyarıyı yayınlayarak Binance’in başının ciddi olarak belada olduğunun anlaşılmasına yol açtı. Kanada’nın finansal regülatörü tarafından yayınlanan uyarı sonrasında borsanın ilgili bölgede işlemlerini anında askıya alması dikkat çekmişti. Binance tarafından yapılan duyuruda 31 Aralık tarihinden sonra Kanada’daki yatırımcılara hizmet verilmeyeceği belirtildi.

FCA ve Binance ilişkisi ise henüz sonuçlandırılmadı ve uyarı sonrasında Bnance’in yapacağı değişim bir hayli önemli. Binance eğer burada da regülatörün uyarısına anında boyun eğerse yatırımcıların borsaya yönelik güveni iyiden iyiye sarsılabilir.

Gelen bu kötü haber ise Bitcoin fiyatının yeniden düşüş yaşamasına neden oldu. Bitcoin son saatler içerisinde %1 değer kaybetti ve 33.000 dolar tabanına geri çekildi.

KAYNAK:kriptopiyasasi