Grayscale, Barry Sibert tarafından kurulmuş olan kurumsal varlık yönetimini üstlenen ve kripto para birimleriyle ilgilenen kurumsal yatırımcılar için en iyi varlık yöneticilerinden biri. Şirket, müşterileri adına edindiği ve elinde tuttuğu kripto varlık miktarıyla ilgili iki yıldır manşetlerde yer alıyor.

Grayscale, değerlendirilmekte olan varlıklar listesine 13 yeni kripto para birimi ekledi ve yine DeFi‘ye büyük ilgi gösterdi.

Şirket, şu anda araştırılan ve değerlendirilen varlıkları bugün açıkladı. Belirlenen kripto paralar arasında; Bancor, 0x, 1inch, Kyber Network, Universal Market Access, Kava, Loopring, Ren, and Polygon yer alıyor. Bunlara ek olarak, şirket ayrıca yüksek hızlı ağlara sahip üç yeni token de ekledi: Solana, Dfinity ve Near.

Grayscale yatırımcılarının çoğunlukla Bitcoin istiyor

Listesine eklediği 13 kripto varlıkla birlikte Grayscale artık resmi olarak 31 farklı varlığa bakıyor.

Şirket, söz konusu olan yeni varlıkların tamamının yatırım ürünlerine katılmayacağını vurguladı. Şirket ayrıca bu yatırımlara karşı olumsuz nedenler bulursa, hiçbiri katılmayabilir. Bununla birlikte, aralarından seçim yapabileceğiniz 31 varlığın bazılarının listeye girme olasılığı da var.

Şirket bu yılın başlarında 5 yeni yatırım ürünü tanıtmıştı. Bu 5 yeni yatırım ürünü ise şu şekilde yer almakta; Basic Attention token, Decentraland, Livepeer, Chainlink ve Filecoin. Şu anda, bu beş yatırım ürünü, Grayscale’in yönetimi altındaki varlıklarının yalnızca %0,1’ini temsil ediyor. Şirket şu anda müşterileri adına toplam 34,4 milyar dolar tutuyor.

Öte yandan Bitcoin Trust, toplam yatırımın % 73’ünü temsil ediyor, bu nedenle Bitcoin halen kurumların ilgilendiği birincil kripto olarak yer alıyor. Bazı yatırımcılar ise yavaş yavaş alternatif kripto paralara açılıyor.

KAYNAK:https://kriptoparahaber.com/