Bank of America tarafından yapılan bir anket, fon yöneticilerinin büyük çoğunluğunun Bitcoin’i bir “balon” olarak gördüğünü ortaya koyuyor.

Haberin Özeti

●Yakın tarihli bir Bank of America anketi, fon yöneticilerinin çoğunluğunun Bitcoin’in bir balon olduğuna inandığını gösteriyor.

●Anket, yönetimi altında 650 milyar Doların üzerinde varlık bulunduran 200’den fazla fon yöneticisinin katılımı ile gerçekleşti.

Bank of America tarafından yayınlanan yakın tarihli bir ankete göre, fon yöneticilerinin %81’i Bitcoin’in bir “balon” olduğuna inanıyor.

Fon Yöneticileri, Altın, Petrol, Gümüş Gibi Emtiaları Tercih Ediyor

Buna ek olarak, anket, uzun vadeli emtia sahibi olmanın en popüler finansal yatırım olduğunu ve uzun vadeli Bitcoin tutmanın ise ikinci sırada yer aldığını ortaya koydu. Emtialar; petrol, altın, gümüş gibi ham ürünlerden oluşur. Bu değerli ham maddelerin, giderek artan bir korku haline gelen enflasyona karşı etkili bir korunma yöntemi olduğu düşünülmektedir.

Banka, yönetimi altındaki varlıklarda 650 milyar Doları aşan toplam 224 fon yöneticisiyle anket yaptı.

Quantum Economics analisti Jason Deane, konu ile ilgili verdiği demeçte, “Bu anket, Bitcoin’in hangi sorunları çözdüğüne dair bir bilgi eksikliğinin belirli sektörlerde hâlâ yaygın olduğunu gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin, Değişken Bir Yatırım Aracı Olmaya Devam Ediyor

Bank of America anketi, Bitcoin fiyatı için bir “rollercoaster yolculuğunun” ortasında geldi.

Şu anda 40.000 Dolar seviyesinde seyreden BTC, geçen hafta %20 oranında arttı; ancak diğer yandan son 1 ayda yaşadığı rekor düşüşle bir ara 30.000 Dolar seviyesinin altına kadar geriledi.

Fiyat dalgalanmasının da ötesinde lider kripto para, kapsamlı düzenlemelere tabi tutuluyor. Daha dün, IRS Siber Suçlar Birimi üyesi Chris Janczewski yaptığı açıklamada, Telegram üzerinden yürütülen yasadışı kripto ticaretinde önemli miktarda kara para aklama faaliyetinin gerçekleştiğini iddia etti.

Geçen hafta Uluslararası Para Fonu (IMF), El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi olarak benimseme kararının “bir dizi makroekonomik, finansal ve yasal sorunu beraberinde getireceğini” açıkladı.

KAYNAK:https://limenya.com/