Ünlü uzman, Bitcoin’de dip noktanın görüldüğünü ifade etti.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 30.000 dolara sert bir düşüş yaşasa da bu düşüş aslında önümüzdeki günlerdeki yükselişe zemin hazırlamış olabilir. Kripto para sektörünün en önemli isimlerinden birisi olan Jurrien Timmer, 30.000 doların dip olduğunu düşünüyor ve bu konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Bitcoin İçin Dip 30.000 Dolar

Çok uluslu finansal hizmet devi Fidelity Investments‘ın üst düzey yöneticilerinden olan Timmer, sadece kripto para sektöründe değil aynı zamanda finans sektöründe de bir hayli önemli. Timmer, 14 Haziran tarihinde yayınladığı bir dizi tweetinde ise dip seviyenin gerçekten görüldüğünü ifade etti.

Kendi görüşünü açıklayan ve dip seviyenin geldiğini belirten Timmer’ın haklı çıkması, önümüzdeki günlerde Bitcoin’in yeni yükselişlere imza atması anlamına gelebilir.

Bitcoin daha önce 2017 yılın 20.000 dolardan 3.000 dolara kadar gerilemiş ve 3.000 dolar birçok uzman için dip olarak görülmüştü. 3.000 doların altına inmeyen BTC, vakti geldiğinde ise yükselmeye devam etti.

Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla de %2,5 yükseliş elde ederek 40.100 dolar üzerindeki tabloyu daha da sağlamlaştırdı. Birkaç gün önce 34.000 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin’in bu yükselişi, kesinlikle önemli bir sinyal.

Bitcoin yükselirken altcoinlerin yerinde sayması ise önümüzdeki günlerde altcoin yatırımcılarının da heyecanlanmasını sağlayacak gelişmeler yaşanabileceğini gösteriyor. BTC 40.000 dolar üzerinde yatay seyrederse yeni bir altcoin hareketliliği görülebilir.

KAYNAK:https://www.kriptopiyasasi.com/