Dalgalı bir kripto para piyasasında gezinmek zordur. Trendin her iki tarafında da yön bulamayan Ethereum yine de biraz yükseliş baskısıyla karşılaştı. Ethereum Classic için ise volatilite oldukça düşük. Öte yandan Theta, geçen hafta bol miktarda pozitif oynaklık yaşadı ve bu da varlığın anlık olarak %40’ın üzerinde toparlanmasına izin verdi.

Daha uzun bir zaman diliminde henüz net bir eğilim ortaya çıkmasa da, yandan keskin bir hareketin gelip gelmediğini anlamak için bu varlıkları analiz ettik.

Ethereum için 3000 doların üzerinde bir kırılma mı geliyor?

3 Haziran’daki ret 2900 dolardan ve 5 Haziran’daki ret 2800 dolardan karşılandı. Tükenmiş yükseliş momentumu ile ETH 2250 doları yeniden test edecek gibi görünüyordu ancak 2550 dolardaki destek tutuldu. Sonrasında 48 saat içinde fiyat tekrar 2800 doların üzerine çıktı ve bu da 3000 doların hâlâ elde edilebileceğinin güçlü bir göstergesi.

Şu anda, güçlü göstergeler ETH’nin fiyat hareketini de destekliyor.

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, Ethereum’un NVT oranı şu anda son birkaç gündür artıyor, ancak ortalaması düşük kaldı. Düşük bir NVT oranı, ETH ağının şu anda düşük değerli olduğunu gösteriyor. Bu da değer kazanma olasılığının arttığı anlamına geliyor.

Düşüşten bahsetmişken, Ethereum’un borsa girişleri, en son Ekim 2020’nin altında tanık olunan yeni bir dip seviyeye ulaştı. Bu tarih boğa koşusu başlamadan hemen önceydi. 19 Mayıs’ta giriş 780 bin ile yeni bir zirveye ulaştıktan sonra, satış baskısının nihayet kırılma noktasına ulaştığı sonucuna varılabilir.

KAYNAK:https://kriptoparahaber.com/