Ethereum tarafında 2.0 güncellemesi için stake edilen ETH miktarı artmaya devam ediyor.

CryptoQuant tarafından paylaşılan verilere göre sadece dün ETH 2.0 kontratına 100.000 ETH daha stake edildi.

Günlük bazda en yüksek stake miktarlarından birine tekabül eden 23 Haziran’daki yatırma miktarı ile birlikte, dolaşımda bulunan ETH miktarının yüzde 5’i, 2.0 güncellemesi için oluşturulan kontratta kilitlenmiş durumda.

Ethereum 2.0 Verileri Ne Durumda?

Ethereum 2.0 ağı verilerine göre toplamda 5,738,434 ETH ağda kilitlenmiş durumda.

Ethereum 2.0 için toplamda 174.250 ayrı doğrulayıcı aktif olarak çalışırken, ağın yıllık staking getirisi de yüzde 6,5 civarında bulunuyor.

Stake edilen ETH miktarına göre getiri azalırken, anlık olarak yüzde 6,5’lik bir getiri ETH 2.0 kontratında sunulmakta.

Birçok borsa tarafından da destek sunulan ETH 2.0 staking işlemleri oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Kilitlenen varlıklar ise Ethereum 2.0 ağının başlatılmasının ardından serbest kalabilecek.

O tarihe kadar stake edilen varlıklar kilitli durumda kalmış olacak. Birçok aşamadan geçerek aktive edilecek olan ETH 2.0 ağı uzun zamandır beklenmekte.

An itibarıyla Beacon Chain üzerinde çalışan ağda testler ve çalışmalar sürüyor. İşlemlerin tamamlanmasının ardından Ethereum üzerinde bulunan tüm varlıklar, uygulamalar ve veriler yeni ağa transfer edilmiş olacak. Bu sayede PoW algoritmasını bırakacak olan Ethereum, PoS sistemine geçiş yapmış olacak.

KAYNAK:https://tr.investing.com/