Elon Musk bu sabah paylaştığı bir tweet ile kripto paraları yine aşağı çekti. Ancak Musk etkisi geçtiğinde yeni bir yükseliş başlayabilir.

Her ne kadar bugün Elon Musk’ın yeni bir Bitcoin tweet’inin ardından piyasada düşüş olsa da Tesla CEO’sunun kripto para birimleri üzerinde etkisi azalıyor gibi görünüyor. Analistler ise anlık tepkinin ardından kripto para birimlerinin Haziran ayına iyi bir şekilde devam edeceğini düşünüyor.

Ethereum Fiyatı

Dün, Ethereum 2.650 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde yeni bir artış başlattı. ETH fiyatı 2.700 dolar ve 2.750 dolar seviyelerinin üzerinde hız kazandı. Ayrıca 2.800 dolar seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde de bir kırılma oldu.

Ancak, fiyat 2.900 doların üzerine çıkamadı. ETH 2.886 dolar civarında bir yüksek seviye oluşturdu ve fiyat son zamanlarda Musk’ın tweet’i ile yeni bir düşüş başlattı. Böylece 2.800 dolarlık destek bölgesinin altında bir kırılma oldu.

2.750 dolarlık önemli seviyenin de altına gerileyen Ethereum’un yeni bir yükseliş grafiği başlatmak dün kırdığı seviyeleri yeniden kırması gerekecek. Bu senaryo ise analistlere göre ETH’da yeniden 3.000 dolar görülme olasılığını artıracak.

Düşüş Senaryosu

Analistlerin açıklamalarına göre eğer Ethereum 2.800 dolar ve 2.850 dolar direnç seviyelerini aşamazsa düşüş grafikleri bir süre daha devam edebilir. Bununla birlikte aşağı yönde ilk destek seviyesinin 2.500 dolarda olduğu ifade ediliyor.

2.500 doların altına doğru oluşacak bir kırılma ise 2.200 dolara kadar daha derin bir düzeltmeyi beraberinde getirebilir.

2.500 doların altına doğru oluşacak bir kırılma ise 2.200 dolara kadar daha derin bir düzeltmeyi beraberinde getirebilir.

Ancak bu noktada pek çok analistin Haziran ayı için yükseliş beklediğini belirtmek gerekiyor. Yine de Elon Musk’ın yaratmış olduğu etkiyi de göz ardı etmemek gerekiyor. Ethereum’un toparlanabilmesi için Bitcoin’in Musk etkisinden kurtulup yeniden önemli seviyeleri geride bırakması gerekiyor.

KAYNAK:https://coin-turk.com/