Elon Musk’ın DOGE tweetleri fiyatı etkilemedi.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, uzun bir aradan sonra yine Dogecoin (DOGE) odaklı tweetler ile sahnede yerini aldı. Musk, sıkı bir DOGE yatırımcısı olmanın yanı sıra ara ara yaptığı DOGE odaklı açıklamalar ile fiyatı manipüle de ediyor.

Musk, Bloomberg TV’nin ünlü sunucusu Joe Weissenthal‘ın DOGE hakkında yaptığı bir açıklamaya yanıt vererek aslında fiyatı yine bu şekilde manipüle etmeye çalışmış olabilir.

Elon Musk, DOGE Etkisini Yitirdi

Weisenthal, Dogecoin’in artık Elon Musk’ın tweetlerine eskisi kadar tepki vermediğini ve bunun işe yaramadığını vurguladı. Weisenthal’ın bu tweeti atmasının sebebi ise Elon Musk’ın bugün yine Godfather filminden esinlenilen DOGE görselini paylaşması oldu.

Musk, bunun devamında yeni bir DOGE tweeti daha attı ancak bir günde iki DOGE tweetine rağmen fiyat eskisi kadar harekete geçmedi. DOGE fiyatının bu tweetlerden sonra sadece %2’lik bir yükseliş elde ettiği görülüyor.

Muski bu twetin yanı sıra oldukça anlamsız ancak içerisinde DOGE ifadesinin bulunduğu bir başka tweet daha attı.

Weisenthal ise bütün bu tweetlere ve fiyat hareketine bakıldığında haklı gibi gözüküyor. 2017-2018 döneminde John McAfee’nin attığı tweetler ile birçok kripto para birimi %100’e yakın yükseliş elde etmişti. Zaman geçtikçe McAfee’nin etkisi zayıfladı ve bunun sebebi aynı yöntemin çok fazla kullanılması oldu.

Elon Musk da DOGE fiyatını harekete geçirmek için çok defa tweet atarak aslında kendi etkisini kaybetmiş olabilir.

KAYNAK:kriptopiyasasi