Tesla CEO’su Elon Musk, popüler altcoin Dogecoin (DOGE) hakkında başka bir paylaşımda bulundu. Coinbase listelemesi ile yükseliş trendine giren kripto para, Elon Musk’un paylaşımı ile 0,40 dolarlık kritik seviyeyi kırdı.

Tesla CEO’su Elon Musk, popüler altcoin Dogecoin hakkında başka bir paylaşımda bulundu

Tesla’nın CEO’su ve ünlü milyarder Elon Musk, DOGE topluluğunu harekete geçirirken eğleniyor gibi görünüyor. Elon Musk, sürekli kripto para veya onunla ilişkili köpek hakkında  tweetler paylaşıyor. Bugün Elon Musk, yeni bir Dogeceoin paylaşımında bulundu.  Ünlü milyarder, ekranda açık bir satranç oyunuyla eski bir bilgisayarın önünde oturan, photoshoplu DOGE meme-köpek Shiba Inu’nun bir resmini yeniden tweetledi.

Elon Musk, resime muhtemelen Dogecoin’e bir gönderme yaparak “Tutkumu gizli tutmalıyım” yazan bir metin ekleyerek, kendisinin çocukken çekilmiş bir resmi olduğunu söyleyip şaka yaptı. Tesla ve SpaceX’in CEO’su memeleri sever ve onları kripto para biriminin anahtarı olarak görüyor. Son zamanlarda Elon Musk’a, neden “kirli” proof of work (PoW)  konsensüs algoritması üzerinde çalışan DOGE yerine IOTA veya ADA gibi “temiz bir kripto para” seçmediği sorulduğunda önemli bir açıklamada bulundu. Elon Musk, DOGE’nin diğer kripto paralarda olmayan memeleri olduğunu belirtti.

Tesla ve Elon Musk hala BTC’lerini elinde tutuyor! Doge fırladı

Peki Bitcoin, Elon Musk’un konuşmalarından pay alıyor mu? Yine de bu meme konuşması Bitcoin’e dokunmuyor gibi görünüyor. Şirket, karbon ayak izi sorunu nedeniyle e-arabaları için BTC ödemelerini kabul etmeyi bırakmış olsa da Tesla ve Elon Musk hala BTC’lerini elinde tutuyor.

KAYNAK:https://kriptokoin.com/