● Tesla CEO’su Elon Musk, kripto para piyasasına yönelik paylaşımları ile yine gündemde. Elon Musk, lider altcoin Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin ile aynı fikirde olduğunu söyledi.

●Elon Musk‘un lider altcoin Ethereum’un kurucusu için yorumları, onun bir Ethereum savunucusu haline geldiğine dair spekülasyonlara yol açıyor.

Elon Musk şimdi de lider altcoin Ethereum’un mu savunucusu oluyor?

SpaceX’in kurucusu ve CEO’su Elon Musk, çoğu yakın zamanda Bitcoin’i ve topluluğunu hedef alan Twitter maskaralıkları ile ünlüdür. Kısa bir süre önce Elon Musk bir “Bitcoiner” olarak kabul edildi, ancak merkezi bir Bitcoin madenci topluluğunu savunmaya çalıştığında ciddi tepkilerle karşılaştı. Ayrıca Elon Musk, Bitcoin’in çevre için kötü olduğunu beliterek BTC FUD’unu destekledi. Sıklıkla kripto piyasasında fiyat dalgalanmalarına yol açan sürekli trolleme çılgınlığı, birçok kişinin Bitcoin’in onun gibi bir kahramana ve narsist bakış açısına ihtiyacı olmadığını fark etmesini sağladı.

Bitcoin topluluğu tarafından reddedildikten sonra Elon Musk, ETH’nin Proof of Work (PoW)’den Proof of Stake (PoS)’e geçmeye hazır olduğu göz önüne alındığında, madencilik hikayesine de iyi uyduğu için, lider altcoin Ethereum’a bir sempati duyuyor gibi görünüyor. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ile Lex Friedman’ın bir podcast tweet’ine konuk olarak yanıt veren Elon Musk, Vitalik Buterin ile büyük ölçüde aynı fikirde olduğunu söyledi.

Elon Musk’tan Vitalik Buterin’i takdir tweet’i! Ethereum’u portföyüne ekleyecek mi?

Bitcoin, teknoloji milyarderinin birçok merkezi önerisini kabul etmeyen ve onu en iyi kripto para biriminin temellerinin peşinden gitmeye teşvik eden gerçekten merkezi olmayan bir topluluktur.Dün Elon Musk, şifreli bir meme tweet’inde Bitcoin ile olası bir ‘ayrılmayı’ ima etti. Birçok kişi, Elon Musk’un son tweetini Bitcoin varlıklarını terk etmesine dair olası bir ipucu olarak yorumladı. Sadece bir gün sonra, Vitalik Buterin’i takdir tweet’i şimdi onun muhtemelen bir Ethereum savunucusuna dönüştüğü yönündeki tartışmaları ateşledi.

Elon Musk’un Bitcoin PoW madenciliği konusundaki fikir birliğini sert eleştirmesi ve ardından Bitcoin trollemesi, birçok kişinin onun Bitcoin’e geçtiğine inanmasına neden oldu. Elon Musk’un Ethereum’un kurucusu hakkındaki son tweet’i göz önüne alındığında, uzmanlara göre bir dahaki sefere Ethereum’u portföyüne ekleyebileceği varsayılabilir. Ethereum’un Elon Musk tarafından yakın zamanda tanıtılması, ağın gelişen bir ekosistemle önemli bir geçiş yaptığı bir zamanda, ikinci en büyük kripto para biriminin ana akımda daha fazla dikkat çekmesine yardımcı olabilir.

KAYNAK:https://kriptokoin.com/