Elon Musk tam 1 haftadır kripto paralarla ilgili tweet atmadı.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, kripto para piyasasında sert bir düşüşe neden olduktan sonra sessizliğe bürünmüş gibi gözüküyor. Güney Afrikalı milyarder, ilk olarak Bitcoin (BTC) ve DOGE hakkında olumlu tweetler attıktan sonra özellikle mayıs ayında Bitcoin hakkında attığı olumsuz tweetler ile gündeme gelmişti.

Musk, 1 Haftadır Sessiz

Musk’ın Bitcoin’in enerji modelini eleştiren tweetlerine Tesla’nın artık BTC ödemesi kabul etmeyeceği tweetleri de eklenince sert bir düşüş yaşandı. Musk, bu olaylardan sonra ise ilginç bir şekilde bir süredir tweet atmamaya başladı. Elon Musk, neredeyse 1 haftadır kripto para piyasasına yönelik tek bir açıklama bile yapmadı. Aslında Elon Musk’ın bu sessizliğinin tam da Anonymous grubunun sert videosu sonrası geldiği görülüyor.

Anonim hack ve siber güvenlik ekibi olan Anonymous, ünlü isimlerin gizli bilgilerini ifşa etmeleri ile de tanınıyor. Anonymous, Musk’ın Bitcoin hakkındaki tweetlerinden sonra kendisi hakkında sert bir video yayınladı ve bazı gerçekleri ifşa etti.

Musk’ın video hakkında verdiği birkaç cevap ise kendisinin bunu izlediğini gösteriyor. Küçük çocukların lityum ve kobalt madenlerinde çalışmasını gösteren ve Tesla’nın bundan kazanç elde ettiğini kanıtlayan video, Musk’ın sessizliğinin temel nedeni olabilir. Musk’ın sessizliğinin ne kadar süreceği bilinmiyor olsa da kendisinin olumsuz etkisi hala sürüyor ve piyasa henüz toparlanamadı.

KAYNAK:https://www.kriptopiyasasi.com/