Şaka tokeni Dogecoin, düştüğü yerden kalkıyor. Peki Dogecoin’in tekrar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.73 Dolara ulaşması mümkün mü?

Dogecoin son birkaç haftada ciddi bir düşüş yaşadı.

Ancak DOGE, son 24 saatte %20’lik artış yakaladı ve bu anlamda en iyi performans gösteren altcoinlerden biri oldu.

Peki Dogecoin dönüşü mümkün mü?

CoinGecko’dan alınan verilere göre, Elon Musk’ın en sevdiği kripto para olan DOGE son 24 saatte %20’nin üzerinde bir artış yaşadı ve 0.23 Dolar fiyatına ulaştı.

DOGE, En Değerli Altıncı Kripto Para

2013 yılında bir “şaka” amacıyla üretilen Dogecoin, şu anda sahip olduğu 30 milyar Dolarlık piyasa değeri ile altıncı en büyük kripto para konumuna ulaştı. DOGE, bu ayın başlarında Coinbase borsası tarafından listelendi; ancak bu gelişme, Dogecoin fiyatında beklenen fiyat artışını sağlayamadı. Sevilen kripto para, son birkaç haftadır da sürekli olarak değer kaybediyordu.

Ancak son 24 saat verilerine göre, değer kazanma açısından DOGE, piyasaya öncülük ediyor. Örneğin Ethereum son bir günde %3 ve Bitcoin %2.5 değer kazandı; DOGE ise %20’lik fiyat artışıyla bu kripto paralara fark attı.

Bununla birlikte Dogecoin, geçtiğimiz aylarda kaydettiği 0.73 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin bir hayli uzağında seyretmeye devam ediyor. Tesla CEO’su Elon Musk’ın Saturday Night Live’a konuk olmasından önce DOGE fiyatında oldukça büyük bir artış yaşanmış; hatta programda Musk tarafından yapılacak destek açıklamalarının ardından DOGE fiyatının 1 Dolara ulaşacağı tahminleri yapılmıştı. Ancak bu gerçekleşmedi ve Dogecoin, daha program devam ederken düşmeye başladı. Şaka tokeni bir daha da o seviyelere ulaşamadı.

Dogecoin, Bitcoin’in En Büyük Rakibi Olacak

Dogecoin, 2013 yılında Bitcoin ile dalga geçmek isteyen geliştiriciler tarafından üretildi. Popüler bir köpek capsine dayanan kripto para, geçen yıl yaklaşık %10.000 değer kazandı.

Dogecoin’in arkasındaki geliştiricilerden biri olan Ross Nicoll, geçen ay yaptığı bir açıklamada, geliştirme ekibinin şu anda kripto parayı bir “Bitcoin rakibine” dönüştürmek için çalıştığını söyledi. Ekip, Dogecoin’in Bitcoin’e nazaran “daha hızlı, daha ucuz ve daha çevre dostu” olduğunu düşünüyor.

KAYNAK:https://limenya.com/