Elon Musk, en son attığı tweet’lerden birinde yetişkinlere yönelik geliştirilmiş bir altcoin projesini pump’lamış olabilir. Bir yatırımcı grubu Tesla CEO’sunun Cumartesi sabahı attığı bir tweet’te yetişkin NFT ağına güç vermesi adına oluşturulan altcoin olan CumRocket’ten bahsettiği düşünmüş olmalı ki, coin tam o sıralarda yükselişe geçti.

Elon Musk, yeni bir altcoin’i uçurdu

CUMMIES olarak da bilinen CumRocket’in fiyatı tweet ile yükseldi. Veri kaynaklarına göre fiyat yaklaşık 0,07 dolardan 0,28 dolara yükseldi. Ancak yükseliş kısa ömürlü oldu ve o zamandan beri işlem gördüğü merkezi olmayan bir borsa olan PancakeSwap’te kripto paranın 0.15 dolara düştüğü gözlemlendi.

https://twitter.com/elonmusk/status/1401096409428934659?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1401096409428934659%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fkriptokoin.com%2Felon-musk-tweeti-bu-altcoini-ucurdu%2F

Projenin Telegram kanalına birçok yeni yatırımcının katıldığı belirtiliyor. Bazı yatırımcılar, sohbetteki diğer kişilerden Musk’ın altcoin’i desteklediği teorisini desteklemesini istedi. Yatırımcılara göre Musk, projeyi daha önce de desteklemişti. Musk, daha önce arada herhangi bir bağlaç olmadan “Canada USA Mexico” tweet’ini atmıştı. Kripto kullanıcıları da bu isimlerin baş harflerinin CumRocket’e işaret ettiğini düşünmüştü. CryptoWhale adlı bir hesap, Musk’ın tweet’i sonrası CumRocket’in yüzde 85 oranında arttığına işaret ettiğinde Musk, “harika dizi” diyerek cevap vermişti. CumRocket, birkaç ay önce İngiliz TikToker ve yazılım mühendisi “Lydia” tarafından kuruldu.

Elon Musk’ın tweet’leri ve kripto para birimleri

Musk, daha çok Dogecoin ve Bitcoin’in fiyatını etkilemesiyle tanınıyor. Hatta  Bitcoin madenciliğinde kullanılan enerji miktarı sebebiyle madencilik sürecinin çevre dostu olmadığını belirterek Tesla’nın Bitcoin ödemelerini artık kabul etmeyeceğini açıklamıştı. Bunun ardından öncü kripto para biriminin fiyatı, ani bir düşüş sergiledi. Ayrıca Cuma günü attığı bir tweet’te Bitcoin’in yanına kırık kalp emojisi koyarak yatırımcıların kafasını karıştırmıştı

KAYNAK:https://kriptokoin.com/