Dogecoin sponsorluğundaki araç, dünkü NASCAR yarışında kaza yaptı. Onu bugün DOGE fiyatında yaşanan kaza takip etti.

Dogecoin sponsorluğundaki NASCAR sürücüsü Stefan Parsons dünkü yarış esnasında bir kaza geçirdi.

Dogecoin fiyatı da öyle…

Dogecoin, yedi yıl sonra NASCAR’a geri döndü; ancak bu sefer işler iyi gitmedi: Ne sponsor olunan araç ne de kripto para için…

“DogeCar” Kaza Yaptı

Springrates CEO’su Sean Taylor liderliğindeki Dogecoin sahipleri, dün Nashville’deki NASCAR Xfinity Serisi Yarışı için Amerikalı yarışçı Stefan Parsons’ın 99 numaralı arabasına sponsor oldu.

Dogecoin ile süslenmiş Chevrolet Camaro yarış esnasında kaza geçirdi ve yarışı da son sırada bitirdi. Bu, dün Twitter’da #dogecar hashtag’ini en üst sıraya taşıyan Dogecoin hayranları için büyük bir hayal kırıklığı oldu.

Öte yandan Dogecoin ve NASCAR’ın uzun bir geçmişi var.

2014 yılında Dogecoin sahipleri, 55.000 Dolar değerinde DOGE bağışlayarak NASCAR sürücüsü Josh Wise’a sponsor oldu. Stefan Parsons’ın babası Phil Parsons da yarışı 20. sırada tamamlayan Wise ile aynı takımda yarışmıştı.

DOGE Fiyatında Düşüş

DOGE, son 24 saat içinde %9.6 düşüş yaşayarak 0.26 Dolar fiyatına geriledi. Nomics verilerine göre, Dogecoin şu anda 34.8 milyar Dolarlık piyasa değeriyle yedinci en büyük kripto para konumunda yer alıyor.

Dogecoin, bu ayın başlarında popüler kripto borsası Coinbase’de listelendi; ABD borsası listelemeyi kutlamak için 1.2 milyon Dolar değerinde DOGE ödülü dağıtacağını açıkladı. Ancak tüm bu çabalara rağmen DOGE fiyatında beklenen “Coinbase etkisi” bir türlü gerçekleşmedi.

Bunun yerine tarihsel olarak Dogecoin, Elon Musk’ın tweetleri ile yükselme eğiliminde oldu. Her ne kadar Dogecoin’e büyük bir yatırım yaptığını hiçbir zaman kabul etmese de Musk, geçtiğimiz aylarda oğlu için eğlence olması adına “küçük miktarda” DOGE satın aldığını duyurdu.

Gelecek yılın başlarında, Musk’ın şirketi SpaceX, tamamı kripto para ile finanse edilen ilk uzay görevi “DOGE-1 Mission to the Moon”u başlatacak. Musk, 1 Nisan’da “SpaceX, Ay’a gerçekten Dogecoin yollayacak.” diye tweet attığında pek çok kişi bunun bir şaka olduğunu düşünmüştü. Ancak tıpkı Dogecoin arabasının gerçeğe dönüşmesi gibi bu şaka da yakında gerçek olacak.

KAYNAK:https://limenya.com/