Tesla’nın kripto para sektörüne özellikle son dönemde yaptığı katkılar kesinlikle yadsınamaz. Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) alımı, sektörü bir anda yeni bir boğa sezonuna soktu. Buna ek olarak Tesla CEO’su Elon Musk’ın şaka amaçlı kripto para birimi Dogecoin’e (DOGE) olan yoğun ilgisi de DOGE’un piyasadan bağımsız olarak rekor üzerine rekor kırmasını sağladı. Şimdi ise Tesla’nın rakiplerinden birisi, oldukça önemli bir girişimde bulundu.

Bitcoin Ve DOGE Madenciliği Yapan Araç Geliyor

Kanada merkezli elektrikli araç üreticisi Daymak, kaldığı yerde Bitcoin ve Dogecoin madenciliği yapan aracını tanıttı. Spiritus isimli elektrikli araç, park halindeyken Bitcoin ve Dogecoin madenciliği yapabilecek.

Tesla’nın rakibi olan 20 yıllık şirket, birden çok kripto para birimi ile ödeme yapılmasını da sağlayacaklarını vurguladı. Ödeme yapılabilecek kripto paralar arasında ise Cardano (ADA) da yer alıyor. Araç için şimdiden bir fonlama kampanyası başlatıldı ve 350 milyon doların üzerinde fonlama elde edildi. Daymak’ın araç ve aracın kripto para altyapısı ile ilgili patentinin ise şu an onay beklediği ifade ediliyor.

Aracın görüntüsü henüz araç tamamlanmasa da ortaya çıktı ve bunun devrimsel bir adım olduğu ifade ediliyor. Aracın park halindeyken BTC ve DOGE madenciliği yapabilmesini sağlayacak enerjinin ise güneş enerjisi olacağı vurgulandı

KAYNAK:https://www.kriptopiyasasi.com/