Bitcoin fiyatları toparlanmış olsa da hala korku yatırımcılardan uzaklaşmış değil. Peki olaylara duygusal yaklaşmayı bırakıp biraz da teknik göstergeler neler diyor, yakından bakalım. İşte Bitcoin destek ve direnç seviyeleri!

Bitcoin geçtiğimiz hafta başında yaşadığı düşüşlerin ardından hızlı bir şekilde toparlanmayı başardı ve 28.600 dolardan güçlü bir tepki aldı. Bu gün sizlerle Bitcoin’in destek ve direnç noktalarını paylaşacağız.

Bitcoin’de Düşüş Trendi Kırıldı Mı?

Bunu söylemek için henüz erken olsa da Bitcoin’in çok kritik bir seviyede olduğunu ifade edebiliriz. Günlük tablomuzda Bitcoin’in Nisan ayının ikinci yarısında girdiği düşüş trendini kırmayı denediğimiz konumdayız. 35 bin dolar seviyesi üzerinde günlük bazda tutunmayı başarırsa sırası ile 40 ve 42 bin dolar seviyelerini test etmesi mümkün gözüküyor.

Bitcoin Haftalık Grafikte Önemli Gelişme!

Bitcoin haftalık tablosunda sık kullanılan bir momentum indikatörü olan MACD en son  2021 Şubat ayının ikinci haftasında al sinyali vermişti. Bunun saatlik ve günlük anlamda etkisini yakın zamanda göremesek bile uzun vade de fiyat hareketine olumlu yansımaları olacağı düşünülmekte. Ayrıca haftalık grafikte de düşen trendin zorlandığı görülüyor. Bu seviyeleri kaybetmemesi durumunda verdiğimiz hedeflerin gelmesi düşünülebilir.

Destek Seviyesi

Bitcoin’in 30 bin dolar seviyelerinde bir kanalda ilerlercesine gidip gelmesi destek ve dirençler üzerinden trade yapılabilmesi imkanı sunuyor. Günlük tablomuzda Bitcoin destek noktası  34.400 dolar seviyesi olarak görülüyor. Bu seviyenin kaybedilmesi halinde 31 bin dolar seviyelerine inme durumuna karşı tedbirli olunması gerekebilir. Günlük tabloda sık kullanılan indikatörlerden Td9 indikatörü alım sinyali yakmış durumda en son bu sinyal geldiğinde Bitcoin 41 dolara kadar yükselmişti. Bu yazının yazıldığı 28.06.2021 tarihinde bitcoin 34.600 seviyesinde işlem görmektedir. Haftalık kapanışı önce ki haftaya göre daha olumlu yapan Bitcoin de bu hafta daha pozitif bir tablo göreceği gibi duruyor.

Direnç Seviyesi

Bitcoin düşüş trendinin kırılma noktası  35 bin doların üzerinde tutunmayı başarırsa karşısına 36.500 dolar ve 39 bin dolar dirençleri çıkacaktır. Bu dirençlerin kırılması halinde 41 bin dolar seviyesini test edebilir ardından fiyat hareketini 45 bin doların üzerine çıkmasını görebiliriz. Elbet de manipülasyon içeren söylemler ve kötü haberlerin ardı ardına çıkması bu senaryoların gerçekleşmemesine sebep olabilir. Bu tarz bir durum olmadığı halinde göstergeler ve fiyat hareketleri bizlere Bitcoin için fiyatın yukarı yönlü olacağını gösteriyor gibi duruyor.

KAYNAK:coinotag