Kripto para piyasasının toplam değerinden 100 milyar dolarlık erime görüldü. Buna paralel olarak BTC’nin değeri 35 bin doların altına düşerek geçen Pazar gününden bu yana en düşük fiyat çizgisine çekildi.

Hafta sonu, amiral kripto varlık altı günün en düşük seviyesi olan 35.000 dolara düştüğü için Bitcoin için olumsuz fiyat gelişmeleri getirmeye devam ediyor. BTC ile benzer bir düşüş grafiği sergileyen ETH 2.200 dolara ve BNB 340 doların altına düştü. ETH ve BNB deki düşüler de toplam piyasa değerinin bir günde 100 milyar dolar azalmasına katkıda bulundu.

Bitcoin 6 günün en düşük seviyesine indi

Hafta içi bir noktada 40.000 dolara yükselen Bitcoin için işler iyi gidiyordu. Boğalar, varlığı neredeyse 41.400 $ ile 3 haftanın en yüksek seviyesine çıkardı, ancak ivmeyi devam ettiremediler.

Tam tersine BTC, ilerleyen günlerde giderek değer kaybetmeye başladı. Sonuç olarak, kripto para birimi önce 40.000 doların altına düştü, sonrasında daha fazla destek seviyesi kaybetmeye devam etti.

Dün bildirildiği gibi 37.000 dolara düştükten sonra, ayılar baskıyı sürdürdü ve Bitcoin’i 35.000 doların hemen altına çekti. Bu, varlığın geçen Pazar gününden bu yana en düşük fiyat çizgisi haline geldi ve son zamanlarda hafta sonları iyi performans göstermediği algısını yeniden teyit ediyor.

Gün içi en düşük seviyeden bu yana birkaç yüz dolar toparlanmasına rağmen, BTC’nin piyasa değeri 700 milyar doların altına düşerken, hakimiyeti %45’in biraz altında.

KAYNAK:https://kriptoparahaber.com/