Geçtiğimiz ay yeni bir kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoruna koşan Bitcoin şu sıralar bir düzeltme ve yatay seyir girdabına kendisini kaptırmış gibi görünüyor. Bu yazının yazıldığı anlarda 35.000 dolar seviyesinde olan Bitcoin, bu seviyeye de tutunmak için epey çapa sarfediyor. Herkesin aklındaki soru şu: “Bu aşama daha ne kadar sürecek ve Bitcoin’in savunması gereken fiyat seviyeleri neler?”

Dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin’in daha fazla düşüşü engelleyebilmesi için savunması gereken kritik bölgeler bulunuyor mu? Bu sorular Decentrader tarafından gerçekleştirilen bir analizin konularını oluşturdu.

“37.500 Dolar Seviyesi Kritik Öneme Sahip”

Decentrader’ın kurucularından FilbFilb’a göre: “Bitcoin’in %61.8’lik bir boğa piyasasından geri sıçramasının sonucunda kısa bir süre için tekrardan test ettiği 30.000 dolar seviyesi, bu hafta 200 günlük hareket ortalaması tarafından dengelenmişti. Bitcoin 30.000 dolara düşerse, 20 WMA değeri daha fazla bir atak ihtimaline karşı destek noktası olarak görev alabilir. Bu seviyeden daha düşük bir değere doğru olabilecek bir hamle ile birlikte 20.000 dolar dolayları ya da %78.6’lık Fibonacci seviyesi yeni hedef olabilir.

Uzman analizci ayrıca Bitcoin’in bazı potansiyel yolların da üzerinde durdu. Şu anda, BTC fiyatlarının tekrardan 37.500 dolar seviyesindeki fiyata sıkıca tutunup, haftalık desteğinden uzak durması gerekiyor.

İşte konuyla ilgili FilbFilb’in yorumu:

“30.000 dolara doğru yaşanan satış dalgasının kontrol noktası (Point of Control, POC) anlamını kaybetti. 37.500 dolar seviyesi, haftalık destek noktasının tekrardan test edilmesini önlemek için tekrardan kontrol altına alınmalı. Daha düşük zaman dilimli grafiklerde ise %61.8’lik gerileme seviyesi olan 34.500 dolar desteğinin savunulmasının başarılı olması gerekiyor.”

“Bitcoin 40.000 Dolar Barajını Aşabilirse Yeni Direnç Noktası 45.500-46.500 Dolar Arası Olabilir”

Bu seviyelerde tutunması başarılı olursa ve 40.000 dolar barajını aşabilirse FilbFilb’e göre: “Daha önce destek/direnç noktası görevini yapmış olan 45.500 dolar ile 46.500 dolar arasını direnç noktası olacağını düşünebiliriz ve 20 WMA değeri de ayrıca yukarı yönlü hareketteki ön cepheyi oluşturacaktır. Şu an için, hafta sonuna yaklaşırken Bitcoin’in destek noktalarını tutup tutamayacağı yakından takip edilecektir ve boğalar için önemli bir engel olan 200 DMA değerine de yoğun ilgi gösterilecektir.”

KAYNAK:https://limenya.com/