Bloomberg’in baş emtia stratejisti Mike McGlone tarafından Bitcoin ve Ethereum’u tartışan ve Tether’e küçük bir dokunuş yapan bir tweet paylaşıldı. Tweet’te amiral gemisi kripto para biriminin 100.000 dolara gitmesi gerektiği belirtiliyor.

Bitcoin’in 100.000 $’a yükselmeye devam etmesi muhtemel

Bitcoin 38.000 dolar bölgesinde işlem görürken, Bloomberg raporunun yazarları BTC’nin boğa piyasasında olabileceğini söylüyor.

Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi (BGCI), bir boğa piyasasının Haziran ayında başlamasının muhtemel olduğunu gösteriyor. Şu anda en büyük kripto para birimi, Nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.700 dolardan yüzde 50 düşmesinin ardından 30.000 dolar civarında bir destek oluşturuyor.

Rapora göre, şu anda birçok spekülatif varlık piyasadan çıktı ve Bitcoin’in temelleri bozulmadan kaldı.

Azalan arz ve önemli nakit akışları

Rapor, Bitcoin’in yükselişinin potansiyel olarak devam etmesinin en önemli nedenlerinden birinin, azalan arzı ve bu yıl Bitcoin’e akan büyük miktarlarda hem perakende hem de kurumsal para olduğunu belirtiyor.

Kripto para için tam bir benimseme hâlâ çok uzak, ancak Tesla’nın bir ödeme aracı olarak Bitcoin’i seçme hareketi, BTC ödemelerinin daha sonra askıya alınmasına rağmen BTC’nin buradaki yarışı kazandığını gösteriyor.

Topluluk ve uzmanlar tarafından belirtilen Bitcoin düzeltmesinin ana nedeni karbon emisyonu sorunu olduğundan, Bloomberg uzmanları Çin’in fosil yakıtlara dayalı Bitcoin madenciliği üzerindeki kısıtlamalarının madencileri daha yeşil ve daha temiz olmaya zorlayacağına inanıyor. Bunu yapmak için Çin’den ayrılmak zorunda kalsalar bile…

Raporda ayrıca, dünya çapında benzeri görülmemiş parasal teşvik programlarının ortasında gerçekleşen 2020 Bitcoin yarılanmasından da bahsediliyor. Bu faktörler ayrıca Bitcoin’i 20.000 doların altına inemeyecek kadar güçlü hale getirdi.

KAYNAK:https://kriptoparahaber.com/