Bitcoin fiyatı bugün yeni bir hafta sonu hareketliliği yaşadı. BTC günün erken saatlerinde yüzde 8 düştü. Piyasanın geri kalanı da lideri izliyor. Ancak öyle görünüyor ki düşüş devam ediyor.

Bitcoin’de yüzde 10 düşüş, Ethereum da takip ediyor

Nisan ayında 1 trilyon doların üzerine çıkan dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin’in piyasa değeri şimdi 600 milyar doların altına geriledi. BTC fiyatı bugün sabah erken saatlerinde Bitstamp borsasında 31,336.75 dolara kadar geriledi. Ancak düşüş burada sonra ermedi. BTC şimdi de 30,000 dolar seviyesine yaklaştı ve bu kritik eşiğin de altına kayba riski ile karşı karşıya.

Diğer kripto paraların çoğu da benzer düşüşler kaydetti. Ethereum da yüzde 8’den fazla düşerek 1,821.92 doları gördü. Şimdi ise 24 saatlik kaybı yüzde 10’un üzerinde ve 1,700 dolar seviyesine yaklaşıyor.

Piyasanın geri kalanı da kırmızı bölgede. Coin360 verileri, piyasanın görünümü daha net ortaya koyuyor.

Cuma günü, Güney Afrika merkezli kripto para yatırım şirketi Africrypt’ten milyarlarca dolar değerinde Bitcoin’in kaybolması ile ilgili haberler çıkmıştı.

Şirkete yatırım yapan ve şimdi de bu olayın kurbanlarını temsil eden hukuk şirketi, 69,000 Bitcoin’in (yaklaşık 3.6 milyar dolar değerinde) kayıp olduğunu bildirdi. Tabii şirketin kurucuları Ameer ve Raees Cajee kardeşler de kayıp.

Africrypt’e yatırım yapan insanları şimdi Cape Town merkezli hukuk firması Hanekom Attorneys temsil ediyor.

Bu olay yaşanmadan önce ise Nisan’da Africrypt yatırımcılarına bir hack olayı yaşandığını ve işlemleri askıya aldıklarını bildirmişti. Ayrıca polise haber verilmemesini de istemiştiler. Şimdi kripto yatırım şirketinin kurucusu kardeşler kayıp ve olay da güvenli güçlerine intikal etti.

Bu olayın kripto piyasasındaki düşüş üzerinde etkili olduğu tahmin ediliyor. Eğer kurucu kardeşler 3.6 milyar dolarlık BTC ile kaçtıysa, daha sonra bu kripto paralar piyasaya dump edilecek. Sonuçta yüklü miktarda BTC’nin fiyat üzerinde etkisi her zaman tahrip edici oluyor.

KAYNAK:https://koinmedya.com/