Dünyaca ünlü kripto analisti Michael van de Poppe, yeni bir altcoin sezonu olasılığını ele alıyor. Ayrıca analist, yeni zirveler kaydetmeye hazır görünen üç altcoin projesini ön plana çıkarıyor.

Michael van de Poppe: Birçok altcoin, USD ve Bitcoin çiftlerinde yeni zirveler yapacak

Yeni bir videoda Michael van de Poppe, 103.000 abonesine, Bitcoin‘in 30.000 dolara düştüğünü gören Mayıs ayı sonundaki sert düzeltmeye rağmen, önümüzdeki haftalarda bir altcoin sezonun olabileceğini söyledi. Michael van de Poppe, genel altcoin piyasa değerinin hala 21 günlük haftalık hareketli ortalamanın (21 WMA) üzerinde olduğunu ve altcoin boğa koşusunun muhtemelen bitmediğini gösterdiğini vurguluyor. Michael van de Poppe konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Hala 21 WMA’nın üzerinde hareket ediyoruz, yani yükselişe devam etme şansımız var… Birçok altcoin, USD ve Bitcoin çiftlerinde yeni zirveler yapacak. Altcoin piyasa değerinin şu anda 21 WMA’nın üzerinde tutulması, çok yükseliş tetikleyicisi ve sahip olduğumuz momentumun iyi bir sinyali. Bu nedenle, ilerlemeye devam edebileceğimizi ve hala çok güçlü bir yaz geçireceğimizi düşünüyorum. Büyük bir altcoin sezonu yaşayacak mıyız? Tez hala duruyor ve hala ivmelerini sürdüreceklerini varsayıyorum. Biriktirmeye başlamanın zamanı geldi.

Michael van de Poppe: CRV, birikim aralığından yeni zirvelere doğru kırılmaya başlayabilir

Michael van de Poppe’nin şu anda hangi altcoin’leri takip ettiğine gelince analist, Bitcoin çiftinde 100 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamayı yeniden almanın eşiğinde olduğunu söylediği otomatik piyasa yapıcısı Curve Finance’ten (CRV) bahsediyor. Analiste göre, CRV/BTC yükselişine devam ediyor. Michael van de Poppe konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

CRV şu anda direnç bölgesinde hareket ediyor. Ancak 100 ve 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine geri döndüğümüzü ve orada bize destek verdiğini varsayabiliriz ve bekleyebiliriz. Ardından, bu birikim aralığından yeni zirvelere doğru kırılmaya başlayabiliriz.

Michael van de Poppe: Popüler altcoin KAVA, yeni yıllık zirveler yapmaya hazır

Analist ayrıca, zincirler arası borç verme platformu KAVA’nın, 100 ve 200 günlük hareketli ortalama göstergelerinin altına düştükten sonra Bitcoin (KAVA/BTC) karşısında yeni yıllık zirveler yapmaya hazır göründüğünü de belirtiyor. Michael van de Poppe konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Daha yüksek tepeler ve daha yüksek alçaklar yaptığımızı ve KAVA için yeni bir döngüye girdiğimiz momentumun değişmeye başladığını görebiliyoruz. Verdiğimiz kayıpları geri alıyoruz.

Michael van de Poppe: ETH’de 2.900 dolardaki direnç ne kadar test edilirse, o kadar zayıflar

KAVA, yazı yazarken yaklaşık 5,00 dolara geri döndü ve Mayıs ayı sonlarında 2,50 dolara düştüğü çöküşün ardından oldukça iyi bir şekilde toparlandı. Michael van de Poppe’nin “altcoin’ler için temel momentum göstergesi” olarak adlandırdığı Ethereum, 2.900 dolar civarında direnci kırmaya çalışıyor. 

Analist, son zamanlarda Ethereum’un 2.600 dolarlık destek bölgesini iyi tuttuğunu, ancak 3.400 dolara tırmanmaya devam etmesi için 2.900 dolar seviyesini aşması gerektiğini belirtiyor. Michael van de Poppe konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

2.900 dolardaki direnç ne kadar test edilirse, o kadar zayıflar.

İşte usta analist Michael van de Poppe’nin başarılı tahminleri

2020 yılının ilk çeyreğindeki altcoin sezonunu doğru olarak tahmin etti. Ayrıca ünlü analist, Bitcoin’in geçtiğimiz dönemlerdeki düşüşlerini saatler öncesinden haber verdi. Bunların yanı sıra analist, geçtiğimiz aylardaki kripto para tahminlerinde de yüksek başarı oranı yakaladı.

Analist, Şubat ayında önemli bir kripto düzeltmesi beklediğini belirtti ve 22 Şubat’taki piyasa çöküşünü doğru öngördü. Analist, Bitcoin’in Mart ayındaki 50.000 dolara kadar olan düşüşünü de doğru öngördü. Bunlar dışında ünlü analistin başarılı başka kripto para tahminleri de var.

KAYNAK:https://kriptokoin.com/