ABD’nin eski “Para Birimi Denetçisi (OCC)” ve şu anda kripto para borsası Binance’in ABD kolunun CEO’su Brian Brooks, CoinDesk’in gerçekleştirdiği röportajda son zamanların popüler altcoin’i Dogecoin (DOGE) hakkında yorumlarını paylaştı. Brooks, DOGE çevresindeki paniğin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine zarar verdiğini düşünüyor.

Brooks: Dogecoin fiyatlarına yönelik paniğin Bitcoin veya ETH’yi etkilemesini istemiyoruz

Brooks, “Dogecoin fiyatlarına yönelik ortaya çıkan paniğin Bitcoin veya ETH’yi veya burada devam eden bazı temel yenilikleri öldürmesini istemiyoruz. Umarım böyle bir şey olmaz. Özellikle Elon ve Saylor’ın bu Bitcoin madencilik konseyi etrafında bir araya gelmeleri kripto alanında olmaya çalıştıklarını gösteriyor,” dedi. Ayrıca, Elon Musk ve Michael Saylor’ın kripto alanındaki bazı meseleleri tartışmak için bir araya gelmesinin “iyi bir şey mi, kötü bir şey mi olduğunu bilmediğini” söyledi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Tesla CEO’su Elon Musk ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, geçtiğimiz haftalarda “Bitcoin madenciliğini çevre dostu haline getirme” konusunda Kuzey Amerika’daki madencilerle görüştüklerini bildirmişti.

Sektörün ünlü isimlerinden DOGE yorumu

Yakın bir zamanda Digital Currency Group’un CEO’su Barry Silbert da Dogecoin hakkında görüşlerini paylaşmıştı. Silbert, DOGE’un potansiyelinin olmasına rağmen 37 milyar dolarlık piyasa değerinin gereğinden fazla olduğuna işaret etti. Ancak piyasa değerine göre yedinci sırada yer alan altcoin’in zamanla ne hale gelebileceğinin kendisini heyecanlandırdığını belirtiyor.

KAYNAK:https://kriptokoin.com/