Bitcoin’e yönelik ilginç bir eleştiri yapıldı.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bu tarihe kadar birçok farklı unvanla anıldı ve anılmaya da devam edecek gibi gözüküyor. Bitcoin’e yönelik son ilginç yorum ise Avrupa Merkez Bankası bünyesindeki üst düzey yönetici Fabio Panetta’dan geldi. Panetta, Bitcoin’e aslında hakarete varabilecek bir ifade ile seslendi.

“Bitcoin, Çok Tehlikeli Bir Hayvan”

Financial Times’a röportaj veren üst düzey yönetici, lider kripto para biriminin “çok tehlikeli bir hayvan” olduğunu vurguladı. Ünlü İtalyan ekonomist, Bitcoin’in çoğunlukla suçlular tarafından kullanıldığını ifade ettikten sonra bunun inanılmaz bir enerji tüketimine sahip olduğunu da vurguladı.

Aslında bu ifade Tesla CEO’su Elon Musk’ın tweetinden sonra popüler oldu ve herkes bir anda Bitcoin’in enerji tüketimine yönelik sert açıklamalarla gündemde yer edinmeye başladı.

Panetta, Bitcoin’in aksine ise dijital para birimlerinin önemli bir yere sahip olduğunu ve bunun kripto paralara rakip olacağını vurguladı. Panetta, Dijital euro gibi bir girişimin aslında diğer kripto paraların tehditlerini savurmak için kullanılabileceğini de vurguladı.

KAYNAK:https://www.kriptopiyasasi.com/