Analist Namrata Shukla bugün Litecoin fiyatıyla ilgili olarak önemli bir analiz yaptı. Analistin ne dediğine bir bakalım.

Litecoin fiyatı nereye gidebilir?

Hafta başladığından beri kripto para piyasasında yükseliş rallisi görülüyor. Popüler olarak “dijital gümüş” olarak adlandırılan Litecoin, Bitcoin değerini 40 bin dolarda tutmaya çalışırken, tek bir günde %20’nin üzerinde bir artış yaşadıktan sonra değerinde bir düzeltme görüyordu. Yazım sırasında, dijital varlık, 11.64 milyar dolarlık piyasa değeri ile 174.45 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Analist Namrata Shukla’ya göre Litecoin’in uzun vadeli grafiği, aşağı yönlü volatiliteden etkilendikten sonra LTC’nin fiyatını konsolide etmeye başladı. Bu konsolidasyon, yazının yazıldığı sırada devam ediyordu ve analiste göre Mayıs ayının sonuna doğru başlamıştı.

Analiste göre, fiyat konsolidasyonu aralığı Haziran ayında daraldı. Varlığın fiyatı 156,19 dolar ile 183,35 dolar arasında hareket ediyor. LTC, alım satım açısından çok önemli bir fiyat seviyesinde kaldığından, ani bir çöküş olmadıkça veya piyasada bir dalgalanma gözlemlenmedikçe bu sınırlı aralıkta hareket etmeye devam edebilir.

Bollinger Bantları ne diyor?

Bollinger Bantlarının yakınsamasının kanıtladığı gibi, volatilite piyasadan çekildi. Volatilitenin olmaması, konsolidasyon fiyatına katkıda bulunuyor ve onu yukarıda belirtilen aralıkta tutuyor. İlginç bir şekilde, Görünür Aralık göstergesi, yazının yazıldığı sırada fiyatın Kontrol Noktasında 174 dolar seviyesinde olduğunu öne sürüyor. Bu fiyat seviyesi, trader’ların söz konusu fiyattan aktif olarak alım satım yaptıklarını ve burada bir fiyat dalgalanması olabileceğini gösteriyor.

KAYNAK:https://kriptokoin.com/