Dogecoin, Elon Musk sayesinde iyi günler geçirdi ve hacminde büyük bir artış oldu. Hatta, fiyat açısından rekorlar kırmasıyla piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi haline geldiği zamanlar oldu. Yazım sırasında altcoin, 0.30 dolar seviyesinden el değiştiriyor. Bu sırada bir analist, Dogecoin’in aslında köklü bir altcoin olan Litecoin’e bir açıdan yardımcı olduğuna dikkat çekti.

Popüler altcoin Dogecoin, Litecoin madencilerini olumlu etkiledi

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Tesla CEO’su Elon Musk, birkaç aydır parayı destekliyor. İşte desteğine ve tweet’lerinin madeni para üzerindeki etkisine küçük bir bakış. Aşağıdaki grafik Musk’ın Doge hakkındaki tweet’lerinden dördünü gösteriyor. Bu tweet’ler arasında sırasıyla “Bizim Ağımız Dogecoin”, “Dogecoin insanların kripto parasıdır”, “Doge Ay’da” bulunuyor. Sonuncu olarak ise Elon Musk’ın DOGE gelişimi için GitHub çağrısında bulunması yer alıyor.

Analist Spencer Noon, en son haber bülteninde DOGE ile ilgili birkaç önemli maddeyi vurguladı. İlginç bir durumdan bahseden Noon, açıklamalarında, Dogecoin’in Litecoin madencilerine nasıl bir yarar sağladığına dikkat çekti:

DOGE, tarihsel olarak tüm birleştirilmiş LTC madencilik gelirlerinin yüzde 10’unu oluşturuyordu. Litecoin madencileri, günlük gelirleri açısından 5 kat artış görüyor (yüzde 80’i DOGE gelirinden). Fırsatçı LTC madencileri, Dogecoin’in hashrate’ini son bir ayda yüzde 48 artırdı ve birleşik şekilde madenciliği yapılan coin, şimdi temel coin’den daha yüksek bir piyasa değerine sahip.

KAYNAK:/https://kriptokoin.com/