Kripto piyasalarındaki son kargaşaya rağmen, Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, hem Bitcoin hem de Ethereum (ETH)’da yükselişte görünüyor. Başarılı tahminlere imza atan analist Mike McGlone, yeni öngörüleri ile dikkatleri yine üzerine çekti.

Mike McGlone’dan Bitcoin ve Ethereum tahminleri: Bu seviyeler daha muhtemel!

Haziran ayına yönelik “Bloomberg Crypto Outlook” raporu çıktı. Raporda, piyasa değerine göre en büyük 2 kripto para olan Bitcoin ve Ethereum’un önünde yükseliş yolları olduğu belirtiliyor. Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone’a göre, Ethereum istikrarlı bir şekilde yükseliyor.

Ünlü analist Mike McGlone, Bitcoin’in piyasa değerine de bakıyor ve analizlerini aktarıyor. Mike McGlone’a göre, lider kripto para biriminin kendisinin 20.000 doların altında konsolide etmektense 100.000 dolara doğru ilerlemeye devam etmesi çok daha muhtemel. Mike McGlone konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

İki numaralı kripto para olan Ethereum, piyasa değeri ile hızla liderliğe doğru ilerliyor ve 2021’de Bloomberg Galaxy Crypto Index’in en önemli itici gücü oldu. Bitcoin‘in 20.000 doların altında kalmaktansa 100.000 dolarlık dirençte değer kazanmaya devam etmesi daha muhtemel görünüyor.

Bloomberg: ETH fiyatı bir süreliğine 2.000 ila 4.000 dolar arasında değişebilir

Analist, Ethereum’un Bitcoin’in pazar payından kazandıkça, kripto paranın 10 günlük ortalama işlem hacminin 2021’in başından bu yana ikiye katlandığını ve Bitcoin’in 10 günlük ortalama işlem hacminin %80’ini sınırladığını belirtiyor. Ethereum rakipleri bu boğa döngüsünü iyi bir şekilde gerçekleştirmeyi başarırken Bloomberg, Ethereum’un “para ve finansın dijitalleştirilmesi için benimsenme yarışını” kazanabildiğini düşünüyor.

Bloomberg, Ethereum’un Bitcoin’in piyasa değerini geçme yolunda olabileceğine inansa da kripto paranın fiyatının bir süreliğine 2.000 ila 4.000 dolar arasında değişebileceğini tahmin ediyor. Çünkü Bloomberg’e göre, muhtemelen bu seviyeler ETH için güçlü bir direnç görevi görecek. Bloomberg ayrıca, Bitcoin’in 30.000 dolarlık düşük alana doğru son geri çekilmesinin aslında en iyi kripto para birimini 100.000 dolar seviyesine çıkaracak genişletilmiş bir boğa piyasasının işareti olduğuna inanıyor. Ayrıca Bloomberg, Bitcoin’in 30.000 dolar civarında “destek katmanlarına” ulaştığını savunuyor.

İşte Bloomberg analisti Mike McGlone’ın başarılı tahminleri

Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin’in 2020’nin başlarında 10.000 doları göreceğini belirtti ve bildi. Usta analist Mike McGlone, geçtiğimiz aylarda Bitcoin fiyatı 9 bin dolar seviyesindeyken 12 bin doların müjdesini verdi ve bunu da bildi. Bunlar dışında analistin başka başarılı öngörüleri de mevcut. Ocak ayı başlarında analist, BTC’nin 2021’de 50.000 doları göreceğini söyledi ve bu seviye Şubat ayının ortalarında görüldü.

KAYNAK:https://kriptokoin.com/