Bloomberg’de emtialar konusundaki uzman bir isim olan Mike McGlone önemli Bitcoin tahminleriyle tanınıyor. Şimdi ünlü analist Bitcoin’in bu yılki güçlü hareketleriyle ilgili olarak görüşlerini paylaşıyor.

2021’de Bitcoin için bu seviyeler hedef

Mike McGlone, 2021 için Bitcoin’de daha güçlü hareketler beklediğini ifade ederek BTC’de 100 bin dolar eşiğinin aşılacağına inanıyor. Twitter’dan açıklamalarda bulunan McGlone, artık trendin yükseliş yönlü hareket ettiğini ve Bitcoin’in 20.000 dolar seviyesinden ziyade 100.000 dolara doğru yol almaya başladığını ifade ediyor.

McGlone  attığı tweet’te 2021 yılının Bitcoin’in güçlü ilerlemesi için tipik işaretler gösterdiğini belirtiyor. 30.000 dolar seviyesine doğru düşüşle ilgili olarak da yorumlarda bulunan analist bu gerilemeyi “boğa piyasasında bir indirim” olarak tanımlıyor. Analiste göre Bitcoin’e yönelik yatırımcı talebi ile benimsemeye yönelik faaliyetlerde bir artış söz konusu. Analist gerek talebin gerekse de benimsemenin Mart ayında yaşanan Kara Perşembe’den sonra Mayıs 2020’de gerçekleşen yarılanmanın ardından hızlandığına dikkat çekiyor.  

İsabetli tahminler dikkat çekiyor

ünlü analist isabetli tahminleriyle biliniyor. Bloomberg analisti 2020’nin başlarında BTC’nin 10.000 doları göreceğine vurgu yapmış ve bu seviyeyi doğru tahmin etmişti. Mike McGlone ayrıca, geçtiğimiz aylarda Bitcoin fiyatı 9 bin dolar seviyesindeyken 12 bin doların müjdesini vermiş ve bu tahmininde de yanılmamıştı.

Analist ayrıca Ocak ayında Bitcoin’in 2021’de 50 bin dolar seviyesini göreceğini söylemiş ve bu tahmini de doğru çıkmıştı. 9 Haziran’da analist Bitcoin’in 20.000 dolara düşmesinden ziyade 40.000 dolar seviyesine yükselmesinin daha muhtemel olduğunu belirtmişti.

KAYNAK:https://kriptokoin.com/